2. - Русия
  3. Спартак (Москва) и Зенит поделиха точките на „Лужники” – 1:1

Спартак (Москва) и Зенит поделиха точките на „Лужники” – 1:1

Отборите на Спартак (Москва) и Зенит (Санкт Петербург) завършиха наравно 1:1 в мега дербито на 1-вия кръг на руската Премиер лига, което се игра на стадион „Лужники” в Москва. Двата отбора показаха качествен футбол, но дадоха индикации, че все още не се намират в оптималната си форма.

Домакините от Спартак поведоха в резултата още във втората минута с гол на Иван Саенко. Велитон направи страхотен пробив, влезе в наказателното поле и шутира, но Малафеев спаси. След това обаче топката попадна в Саенко, който отблизо я добави в опразнената врата за 1:0. Зенит реагира като ужилен и започна да реди атака след атака. Футболистите на Дик Адвокаат затрудниха максимално отбраната на Спартак. Стигна се до 17-ата минута, когато гостите получиха правото да изпълнят пряк свободен удар от удобна позиция. Зад топката застана Павел Погребняк и с мощен удар с левия крак препарира Плетикоса, пращайки неспасяемо топката в горния десен ъгъл за 1:1.

Зенит продължи да бъде по-активният тим на терена, но пропуски направиха Семшов и Дани. Спартак пък играеше предимно на контраатаки, при които обаче бразилецът Велитон действаше много опасно и създаде много напрежение в отбраната на гостите.

През втората част събитията не се промениха. Зенит владееше повече топката, а Спартак играеше на контраатаки. През втората част двата отбора понамалиха темпото, въпреки че отново създадоха много положения. Най-чистото такова се откри пред Велитон 10-ина минути преди края, но ударът на бразилеца премина над напречната греда на вратата, пазена от Малафеев и така резултатът остана непроменен.

Двата отбора имат по точка в актива си след първия кръг, но със сигурност ще бъдат сред основните кандидати за челните позиции до края на надпреварата.

Георги Пеев тренира индивидуално, може и да играе в следващия кръг

Амкар се подсилва с японец, в клуба се завърнаха Жеан Карлос и Вилям

Венгер иска Хонда за заместник на Сеск

Мениджърът на английския елитен Арсенал Арсен Венгер е набелязал звездата на ЦСКА (Москва) Кейсуке Хонда за заместник на Сеск Фабрегас, ако капитанът бъде продаден на Барселона, съобщава „Итасспортпрес”

Зенит с аспирации към Мексес

Руският клуб търси класен защитник и по-рано през лятото бе свързван с трансфер на Бруно Алвеш (Порто) и Салваторе Бокети (Дженоа)

Гледаме футбол само по сателита

ТВ+ разби конкуренцията, взе мачовете на българските отбори в Европа, пак ще дава испанското