2. - Русия
  3. Спартак (Москва) уволни Михаел Лаудруп след 0:3 от Динамо, Цецо Генков с 2 минути игра

Изпадналият в дълга летаргия руски гигант Спартак (Москва) загуби с 0:3 от градския съперник Динамо в мач за Купата на Русия и моментално след това старши треньорът Михаел Лаудруп бе уволнен. Европейският шампион с Дания от 1992 година е имал кратка среща с изпълнителния директор на клуба Валерий Карпин и след това е станало ясно, че той повече няма да води клуба, заради "незадоволителни резултати", съобщава официалният сайт на Спартак.

"Спартак реши да освободи Михаел Лаудруп от поста старши треньор. Решението за това е по инициатива на Валерий Карпин. Помощникът на Лаудруп - Ерик Ларсен също е освободен от задължения", пише в обръщението на сайта на московчани.

Иначе - Спартак (Москва) - Динамо (Москва) - 0:3

0:1Кержаков 63'
0:2 Хохлов 77'
0:3 Смолов 89'

Кризата в Спартак достигна връхната си точка. Динамо пък е на другия полюс - трупа победа след победа. За съжаление българският нападател Цветан Генков така и не успя да се наложи в състава на Динамо. Той продължава да влиза като резерва, а при победата срещу Спартак влезе в 90-ата минута и доигра добавеното време от 2 минути.

Спартак:
Плетикоса, Фати, Родригес, Макеев, Жиранек, Сабитов (Рижков, 69), Алекс, Ковалчук (Дзюба, 82), Бистров, Веллитон, Баженов (Саенко, 56)

Динамо:
Габулов, Гранат, Уилкшир, Колодин, К.Комбаров, Хохлов, Д.Комбаров, Димидко, Денисов, Кержаков (Смолов, 83), Кокорин (Генков, 90)