2. - Русия
  3. Спартак на точка зад Рубин след класически успех над Локо (Москва)

Спартак на точка зад Рубин след класически успех над Локо (Москва)

Спартак (Москва) победи Локомотив (Москва) с 3:0 в супердербито на руската Премиер лига, което се игра пред пълните трибуни на „Лужники”.

Играчите на Валери Карпин бяха безпощадни към своя противник и вече са на точка зад шампиона Рубин (Казан) на върха на класирането, 5 кръга преди края на надпреварата.

През първата част Спартак бяха по-добрият тим на терена и закономерно се оттеглиха на почивка с гол аванс. В 40-ата минута Беженов направи отличен пробив, преодоля защитник на Локомотив и качи топката на главата на грузинеца Ананидзе, който отбеляза първия си гол в руското първенство.

През втората част, в 62-ата минута, се стигна до втори гол в полза на Спартак. Велитон бе изведен сам срещу Гилерме, преодоля го със страхотен финт и отбеляза на празна врата.

След гола Локомотив се вдигна на щурм, като две отлични възможности за гол пропиля Дмитрий Съйчов.

В 81-ата минута Карпин пусна в игра ганайския национал Куинси Овусу-Абейе и той му се отблагодари с гол само 4 минути по-късно след страхотен шут.

След класическия резултат Спартак има в актива си 49 точки, докато Локомотив е на 5-а позиция с 41, на 9 точки зад лидера Рубин.

Георги Пеев тренира индивидуално, може и да играе в следващия кръг

Амкар се подсилва с японец, в клуба се завърнаха Жеан Карлос и Вилям

Венгер иска Хонда за заместник на Сеск

Мениджърът на английския елитен Арсенал Арсен Венгер е набелязал звездата на ЦСКА (Москва) Кейсуке Хонда за заместник на Сеск Фабрегас, ако капитанът бъде продаден на Барселона, съобщава „Итасспортпрес”

Зенит с аспирации към Мексес

Руският клуб търси класен защитник и по-рано през лятото бе свързван с трансфер на Бруно Алвеш (Порто) и Салваторе Бокети (Дженоа)

Гледаме футбол само по сателита

ТВ+ разби конкуренцията, взе мачовете на българските отбори в Европа, пак ще дава испанското