2. - Русия
  3. Терек се мъчи срещу слабака Химки - 2:1

Терек се мъчи срещу слабака Химки - 2:1

Треньорът на „зелените” бесен на Благо Георгиев, българинът се отплаща с голова асистенция

Отборът на Терек постигна трудна победа с 2:1 като гост срещу последния  в руската Премиер лига Химки. Благой Георгиев не започна срещата по най-убедителния начин и с няколко слаби отигравания си навлече гнева на наставника Вячеслав Грозни, който по непривичен за него начин предизвика прецедент в историята на руския футбол. На почивката в ефира на канал „НТВ – плюс” той изяви явното си недоволство от играта на тима си и заяви, че ще проведе жесток разговор с българския халф .

Въпреки това през първото полувреме Терек създаде доста на брой чисти положения пред вратата на Михаил Комаров. Лахиялов откри резултата в 12-ата минута след точно изпълнен наказателен удар. Отговорност за дузпата пое Финландецът Борис Ротенберг, който въпреки че бе спечелил единоборството си предизвика нарушение в собственото си наказателно поле.

До края на полувремето защитата на Химки на още няколко пъти бе раздирана от играчите на Терек, но до нов гол не се достигна. След паузата  неубедителната игра на гостите продължи. В 82-ата минута Терек стигна до втори гол. След многобройни опити по дясното крило Благо Геогриев успя да центрира към пеналта. Там топката овладя Тимур Джабраилов. Който надскочи пазащия го Евгений Гапон и с глава покачи за 2:0.

Въпреки че мача изглеждаше почти решен Юрий Кирилов успя да запази интригата до последната минута, след като върна един гол в 84-ата минута. Ударът на полузащитника от 24 метра не остави никакви шансове на Андрей Дикан. В последната минута от редовното време бранителят на гостите Клебер едва не си вкара автогол, след като отклони удар по посока на собствената си врата.

В крайна сметка Терек запази преднината си добави ценни три точки към актива си. С 10 точки от 24 мача Химки вече може да бъде считан за първия изпаднал.