2. - Русия
  3. ЦСКА прегази Локомотив в дербито на Москва

ЦСКА прегази Локомотив в дербито на Москва

Над 50 хиляди привърженици на футбола, пазени от над 2000 полицаи, видяха едно истинско дерби с марката руска Премиер лига, в което ЦСКА смаза Локомотив и даде заявка, че ще играе основна роля в шампионата през този сезон.

Отборът на ЦСКА (Москва) зарадва своите привърженици с убедителна победа с 4:1 над градския съперник Локомотив в дербито на 4-ия кръг на руската Премиер лига. Въпреки липсата на Вагнер Лав, „армейците” отново изиграха страхотен мач на много високо ниво и заслужено се поздравиха с успеха.

Младата надежда на руския футбол Алан Дзагоев даде преднина на своя отбор в 35-ата минута, след като чудесен пряк свободен удар и прати топката неспасяемо в горния десен ъгъл. След това ЦСКА взе инициативата, но не успя да вкара втори гол до края на първото полувреме.

През втората част възпитаниците на бразилския треньор Зико отново бяха по-добрият тим на терена и логично в 55-ата минута стигнаха до нов гол. Страхотна триходова атака на Дзагоев, Алдонин и Жирков бе завършена по прекрасен начин от последния – 2:0. В 72-ата минута Алан Дзагоев направи 3:0, след като засече с глава центриране на Красич от дясно и прати топката зад стража на гостите. Малко по-късно „железничарите” върнаха едно попадение чрез Баша, който засече с глава центриране на Муджири и направи резултата 3:1.

Крайното 4:1 оформи Муса Маазу след нова брилянта контраатака на „армейците”. Красич изведе Жирков отляво, който пусна топката в наказателното поле, Маазу се пребори с прекия си пазач и я заби в мрежата на Локомотив. Така с този успех ЦСКА излезе на 4-о място с актив от 7 точки. Локомотив пък сле свлече на 7-о място с 5 точки в своя актив.

Георги Пеев тренира индивидуално, може и да играе в следващия кръг

Амкар се подсилва с японец, в клуба се завърнаха Жеан Карлос и Вилям

Венгер иска Хонда за заместник на Сеск

Мениджърът на английския елитен Арсенал Арсен Венгер е набелязал звездата на ЦСКА (Москва) Кейсуке Хонда за заместник на Сеск Фабрегас, ако капитанът бъде продаден на Барселона, съобщава „Итасспортпрес”

Зенит с аспирации към Мексес

Руският клуб търси класен защитник и по-рано през лятото бе свързван с трансфер на Бруно Алвеш (Порто) и Салваторе Бокети (Дженоа)

Гледаме футбол само по сателита

ТВ+ разби конкуренцията, взе мачовете на българските отбори в Европа, пак ще дава испанското