2. - Русия
  3. ЦСКА сломи бившия първенец в Русия Криля Советов

ЦСКА сломи бившия първенец в Русия Криля Советов

ЦСКА (Москва) записа победа с 3:1 като гост над самарския Криля Советов в мач от седмия кръг на руската Премиер лига.

Първото попадение в срещата падна в 36-ата минута. Стражът на домакините Едуардо Лопес изпрати кълбото далеч в половината на московчани, след като никой не е пресрещна влитащата топка Евгений Савин се оказа на предвидлив и разстреля Игор Акинфеев за 1:0.

Възпитаниците на Зико успяха да се върнат в двубоя след почивката. В 63-ата минута Василий Березуцкий изравни резултата при изпълнение на ъглов удар. Практически три минути след това Вагнер Лав изведе своя тим напред.

Остатъкът от срещата самарци прекараха в непрестанни атаки. В 82-ата минута те се въодушевиха още повече, след като за втори жълт картон терена напусна Георгий Шенников от „армейците”. Вместо да се възползват от численото си предимство Криля допусна нов гол. В последната минута гостите подпечатаха загубата на Криля с удар на Муса Маазу.

Победата увеличи актива на ЦСКА до 13 точки, също с колкото разполагат и в Криля Советов. Лидерската позиция към този момент споделят Рубин и ФК Москва с 14 т., но Зенит ще има възможността да ги изпревари ако спечели днешния си двубой срещу Ростов.
Георги Пеев тренира индивидуално, може и да играе в следващия кръг

Амкар се подсилва с японец, в клуба се завърнаха Жеан Карлос и Вилям

Венгер иска Хонда за заместник на Сеск

Мениджърът на английския елитен Арсенал Арсен Венгер е набелязал звездата на ЦСКА (Москва) Кейсуке Хонда за заместник на Сеск Фабрегас, ако капитанът бъде продаден на Барселона, съобщава „Итасспортпрес”

Зенит с аспирации към Мексес

Руският клуб търси класен защитник и по-рано през лятото бе свързван с трансфер на Бруно Алвеш (Порто) и Салваторе Бокети (Дженоа)

Гледаме футбол само по сателита

ТВ+ разби конкуренцията, взе мачовете на българските отбори в Европа, пак ще дава испанското