2. - Русия
  3. Зенит удари Спартак (Москва) с 3:1 в последния кръг от руското първенство

Зенит удари Спартак (Москва) с 3:1 в последния кръг от руското първенство

Зенит постигна победа в последния 30-ти кръг на руското първенство като гост на Спартак (Москва). Отборът на гостите започна по-активно срещата и резултатът не закъсня. Дани намери с чудесен пас Погребняк, който остана сам срещу Плетикоса и елегантно вкара топката в левия ъгъл на вратата на Плетикоса, за да изведе Зенит напред в резултата. В 20-ата минута след чудесна атака на Зенит, Дани вкара за 2:0 след асистенция на Аршавин. Няколко минути по-късно Дани имаше възможност да подаде на Денисов и петергбургци да вкарат още едно попадение, но топката му бе отнета от футболист на Спартак.

Зенит постигна победа в последния 30-ти кръг на руското първенство като гост на Спартак (Москва). Отборът на гостите започна по-активно срещата и резултатът не закъсня. Дани намери с чудесен пас Погребняк, който остана сам срещу Плетикоса и елегантно вкара топката в левия ъгъл на вратата на Плетикоса, за да изведе Зенит напред в резултата. В 20-ата минута след чудесна атака на Зенит, Дани вкара за 2:0 след асистенция на Аршавин. Няколко минути по-късно Дани имаше възможност да подаде на Денисов и петергбургци да вкарат още едно попадение, но топката му бе отнета от футболист на Спартак.

В 35-ата минута се откри добра възможност пред Спартак, след като съдията отсъди фаул от 30-тина метра, но Павленко прати топката високо над вратата. Зенит продължиха да диктуват нещата на терена и това си пролича в 45-ата минута, когато Зирянов подаде на Дани и португалецът с мощен удар вкара топката във вратата на Спартак и направи резултата 3:0 в полза на Зенит.

В 47-ата минута домакините намалиха, след като се възползваха от грешка на отбраната на Зенит. Голът за спартаковци отбеляза Александър Павленко. Забеляза се, че футболистите на Спартак действаха много по-добре до края на срещата, но за съжаление на техния треньор Михаел Лаудруп не успяха да отбележат още попадения. Най-добрият за Спартак на терена Александър Павленко на няколко пъти застраши вратата на гостите, но малшансът му попречи да вкара. След този последен мач за първенството Зенит се бетонира на 5-то място в класирането с актив от 48 точки и по този начин си гарантира участие в Купата на УЕФА за следващия сезон, докато Спартак завърши 8-и с 44 точки и ще чака до последно изхода на финала за Купата на Русия, откъдето може да дойде "светлина" за евентуално участие на московци за Купата на УЕФА за следващия сезон.

Георги Пеев тренира индивидуално, може и да играе в следващия кръг

Амкар се подсилва с японец, в клуба се завърнаха Жеан Карлос и Вилям

Венгер иска Хонда за заместник на Сеск

Мениджърът на английския елитен Арсенал Арсен Венгер е набелязал звездата на ЦСКА (Москва) Кейсуке Хонда за заместник на Сеск Фабрегас, ако капитанът бъде продаден на Барселона, съобщава „Итасспортпрес”

Зенит с аспирации към Мексес

Руският клуб търси класен защитник и по-рано през лятото бе свързван с трансфер на Бруно Алвеш (Порто) и Салваторе Бокети (Дженоа)

Гледаме футбол само по сателита

ТВ+ разби конкуренцията, взе мачовете на българските отбори в Европа, пак ще дава испанското