2. - Русия
  3. Зенит удари ЦСКА с 2:0 насред Москва

Зенит удари ЦСКА с 2:0 насред Москва

Лучано Спалети и компания се изравниха с лидера

Отборът на Зенит (Санкт Петербург) постигна важна победа с 2:0 при гостуването си на ЦСКА (Москва) в отложена среща от 4-ия кръг на руската Премиер лига. Като цяло мачът бе равностоен, но момчетата на Лучано Спалети се възползваха по-добре от грешките на съперника и заслужено стигнаха до трите точки, с които се изравниха на върха с изненадващия лидер Спартак Налчик.

Зенит поведе в резултата още в 5-ата минута, когато централният бранител Павел Крижанец се възползва от груба грешка в защитата на ЦСКА при едно центриране от ъглов удар, спря си топката и с десния крак от няколко метра не остави шансове на Акинфеев за 0:1, като при този резултат завърши и първата част.

В 65-ата минута завърналият се през този сезон в редиците на Зенит Александър Кержаков успя да вкара втори гол за своя тим и да реши всичко в срещата. Той проби добре по левия фланг, навлезе навътре в наказателното поле и с премерен удар матира Акинфеев, пращайки топката в долния десен ъгъл за крайното 0:2.

Така с тази победа Зенит събра 15 точки в актива си и се изравни с изненадващия лидер Спартак Налчик. ЦСКА пък остава трети с точка по-малко.

Георги Пеев тренира индивидуално, може и да играе в следващия кръг

Амкар се подсилва с японец, в клуба се завърнаха Жеан Карлос и Вилям

Венгер иска Хонда за заместник на Сеск

Мениджърът на английския елитен Арсенал Арсен Венгер е набелязал звездата на ЦСКА (Москва) Кейсуке Хонда за заместник на Сеск Фабрегас, ако капитанът бъде продаден на Барселона, съобщава „Итасспортпрес”

Зенит с аспирации към Мексес

Руският клуб търси класен защитник и по-рано през лятото бе свързван с трансфер на Бруно Алвеш (Порто) и Салваторе Бокети (Дженоа)

Гледаме футбол само по сателита

ТВ+ разби конкуренцията, взе мачовете на българските отбори в Европа, пак ще дава испанското