2. - Шампионска лига
  3. Байерн обърна Базел, Рома матира Клуж за 2 минути (видео)

Байерн обърна Базел, Рома матира Клуж за 2 минути (видео)

Двата гранда спечелиха с по 2:1 срещите си от втория кръг на Шампионска лига

Германският шампион Байерн (Мюнхен) успя да спечели с 2:1 гостуването си на Базел, макар изненадващо да се озова в ролята на догонващ след 18 минути игра.

Точен за швейцарците бе Александър Фрей, като при резултат 1:0 завърши и първото полувреме на мача от група „Е” на Шампионска лига.

През втората част „баварците” се активизираха и стигнаха до обрат в двубоя, благодарение на две попадения, дело на германския национал Бастиан Швайнщайгер.

Халфът първо се разписа от дузпа, а минута преди последния съдийски сигнал донесе успеха на своите.

В другия мач от потока италианският Рома не допусна изненада и победи с 2:1 Клуж.

Филип Мексес даде преднина на римляните в 69-ата минута, а само две по-късно Марко Бориело сякаш сложи точка на спора.

Клуж все пак успя да върне един гол десет минути преди края, дело на Алин Рада, но за повече нямаше сили.

Така Байерн (Мюнхен) остана лидер в групата с 6 точки от два мача, а Рома излезе на второ място с равен брой точки с Клуж – по 3. Базел все още няма актив и е на последна позиция в потока.