2. - Шампионска лига
  3. Челси премина без напрежение напред след 0:0 с Копенхаген (видео)

Челси премина без напрежение напред след 0:0 с Копенхаген (видео)

"Сините" на четвъртфинал след мач на ниско темпо и с две греди

Челси премина без проблем осминафиналите в Шампионската лига. Лондонският отбор направи стратегическо нулево равенство с Копенхаген без да си дава много зор след 2:0 в Дания преди две седмици, което тотално обезсмисли реванша. Първото полувреме беше доста по-живо от второто, но като цяло мачът не предложи нещо особено за зрителите. Най-интересното може би беше оставянето на Фернандо Торес на пейката за сметка на Анелка и Дрогба, които този път бяха изборът на Анчелоти. Все пак испанецът влезе в игра през втората част, но отново не можа да отбележи първия си гол за отбора.

Срещата започна с минута мълчание в памет на трагичните събития, разтресли Япония. Първото полувреме изобщо не премина под пълната диктовка на Челси както се очакваше. В началото „сините“ тръгнаха сериозно напред, но ранен гол така и не падна. Първият реален шанс за гол дойде в 4-ата минута, когато Ашли Коул центрира в наказателното поле към Лампард, който не можа да намери хубаво топката.

Все пак в 21-ата минута Анелка стигна до перфектната възможност, след като излезе само срещу Виланд, но не успя да го преодолее.

Копенхаген обаче също намери сили да отговори. Гостите от Дания получиха много добър шанс за гол, след като бе отсъден пряк свободен удар малко пред дъгата на  наказателното поле в 25-ата минута. Н‘Дойе изпълни перфектно изпълнението, а Петер Чех застина, гледайки как топката се удари в страничната греда.

Малко по-късно пък домакините също отговориха с много добра възможност. Анелка получи топката в наказателното поле и подаде много бързо към Юри Жирков, който на скорост опита да вкара топката във вратата, но не бе точен, след като бе блокиран от защитник.

Гол до края на първата все пак не падна и първите 45 минути завършиха без попадения.

Второто полувреме започна със силен натиск на Челси. Първо Рамиреш пробва далечен удар, спасен с мъка от стража на гостите, а след това Есиен също опита своя шанс.

По-късно Оби Микел удари също горната греда отблизо, а след това пробва далечен удар, който бе уловен от Виланд, а Лампард също не успя да намери вратата от чиста позиция. Гостите пък бяха тотално обезоръжени през второто полувреме и изобщо не можаха да застрашат Петер Чех.

Така Челси се класира за четвъртфиналите и заедно с Реал Мадрид са последните два отбора, които се класираха за следващата фаза след 2:0 в първия мач срещу Копенхаген.

Жребият за следващата фаза ще се тегли в петък от 13,00 часа българско време.