2. - Шампионска лига
  3. Лудогорец си поигра на котка и мишка за 7:0 с Крусейдърс (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лудогорец си поигра на котка и мишка за 7:0 с Крусейдърс (ВИДЕО+СНИМКИ)

Швиерчок с исторически рекорд - хеттрик за 7 минути

Лудогорец записа най-изразителната си победа в мач от евротурнирите, разгормявайки Крусейдърс със 7:0. През първото полувреме севрноирландците се "разминаха" само с два гола - първо Марселиньо бе точен, а Браун си вкара автогол. След почивката "орлите" не показаха прошка и вкараха нови пет попадения, като точни бяха Кешеру, Марселиньо и Швиерчок на три пъти. Полякът пък вкара трите си гола за рекордните 7 минути. Така разградчани направиха реванша срещу северноирландците чисто протоколен.

Още с първата си атака във 2-ата минута домакините създадоха опасност пред вратата на Крусейдърс, Вандерсон получи в наказателното поле, но загуби лесно битката с бранител и падна на земята, като реферът Монтеан прецени, че няма извършено нарушение.

За 45 минути северноирландците не успяха нито веднъж да застрашат вратата на „орлите”, като компенсираха липсата на футболни умения с груба игра.

В 24-ата минута Марселиньо отправи първия точен удар за домакините, но не затрудни вратаря О`Нийл. Бърза атака в следващата минута доведе до откриване на резултата. Кампаняро и Сисиньо комбинираха умело отдясно, Сисиньо от аутлинията извади за Марселиньо, който от точката за дузпа стреля точно по земя за 1:0.

Мисиджан направи страхотен рейд, тръгвайки от централната част, преодоля двама футболисти на Крусейдърс, но от чиста позиция би покрай вратата.

В 41-ата минута Кешеру проби отляво, пробва да намери включващия се Мисиджан, Браун се опита да изчисти с шпагат, но прати в собствената си мрежа.

В последната минута от редовното време Кешеру шутира опасно от фаул, но късметът покри гостите и топката мина над вратата.

Второто полувреме се превърна в истински кошмар за гостите, които инкасираха още 5 гола във вратата си.

Тон за головата фиеста даде Кешеру в 53-ата, когато след отличен пас на Натанаел направи класиката факт с удар с глава.

Десет по-късно само решителна намеса на Беверланд попречи на Кешеру да отележи отново.

В 66-ата минута Марселиньо покачи на 4:0 след красив удар от дистаниця, не оставяйки шанс за вратаря О`Нийл.

Единствената възможност за Крусейдърс се откри в 68-ата минута. При центриране от корнер топката мина между ръцете на излезлия Ренан, бе отправен удар, но Моци изби от голлинията. Последва нов опит на гостите и пак Моци бе на правилното място, за да опази мрежата на „орлите” суха.

Кешеру бе заменен в 68-ата минута, като на негово място влезе Швиерчок, който реализира хеттрик за рекордните 7 минути.  Марселиньо центрира за Швиерчок в 73-ата, той овладя на гърди и с мощен шут направи 5:0. Няколко минути по-късно Бърнс направи фрапантна грешка и изведе нападателят, който вкара втория си гол и общо шести за домакините. Крайното 7:0 бе оформено от поляка в 80-ата минута, след нова слаба изява на бранител, който не успя да изчисти подаване на Натанаел, от което се възползва Швиерчок.

ГАЛЕРИЯ СЪС СНИМКИ ОТ ДВУБОЯ МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!