2. - Шампионска лига
  3. Монако допусна първи гол и първа загуба в Шампионска лига без контузения Бербатов (ВИДЕО)

Късен гол на Талиска донесе успеха на лисабонските "орли" след геройства на двамата вратари Сесар и Субасич

Бенфика стигна до витална победа с 1:0 над Монако в Група C на Шампионска лига с късен победен гол на Талиска в 82-ата минута.
Без контузения Димитър Бербатов, „монегаските” знаеха, че и равен би бил добре дошъл за тях в Португалия, но „орлите” търсеха задължителни три точки.

Талиска пусна за Едуардо Салвио зад защитата още в 7-ата минута, но нападателят пропусна. Бенфика обаче имаше спокойствието да знае, че никога не е губил у дома от френски съперник в евротурнирите.

Раги се намеси с добро изчистване при поредното слизане на португалците към вратата, а пред другата врата Сезар успя да попречи на Траоре да засече хубаво центриране на Фабиньо отдясно.

Моутиньо центрира от пряк свободен удар, Курсава засече с глава и пак 35-годишният Жулио Сезар беше на място да спаси.

Втората част започна отново с много добро включване на Курсава, който този път прати на сантиметри до гредата.

Субасич отвърна със същото и отрази удар на Талиска след пас на Гайтан.

След час игра Караско финтира двама и виждаше как бележи, но на близката греда Сезар излезе и някак успя да избие с фантастично спасяване.

В края Бенфика натисна, а удар на Лима рикошира и пропълзя много близо до гредата.

Геройствата на двамата вратари и пропуските намериха своя край в 82-ата минута. Гайтан центрира от корнер, Дерлей се пребори на първа греда и прати назад за Андерсон Талиска, който на втора греда матира Субасич – 1:0.

Това бе първия допуснат гол от Монако в груповата фаза този сезон, но той се оказа напълно достатъчен за Бенфика за първи три точки.

В тази Група C лидер е Байер Леверкузен с 9 точки, Монако има 5, а Зенит и Бенфика са с по 4. По-рано днес „аспирините” биха Зенит с 2:1 в Русия.