2. - Шампионска лига
  3. Московският Спартак с класика срещу кошмар на Литекс (видео)

Московският Спартак с класика срещу кошмар на Литекс (видео)

Руснаците надделяха с 3:0 над Жилина и събраха 6 точки от първите си два мача в Шампионска лига

Спартак (Москва) запази 100-процентовия си актив от точки и след втория кръг в група „F” на Шампионска лига, след като спечели у дома срещу Жилина с класическото 3:0.

Както е известно, именно Жилина бе тимът, спрял българския Литекс от участие в Лигата на шампионите, отстранявайки го с общ резултат 4:2 (1:1 и 3:1).

Домакините поведоха с гол на дошлия тази зима от холандския АЗ Алкмаар бразилец Ари в 34-ата минута, а в 61-ата отново „кариоката” направи 2:0.

Резултатът се запази до 89-ата минута, когато резервата Ибсон оформи класиката в двубоя и донесе ценни точки на своя тим в най-комерсиалния клубен футболен турнир.

Така, след като Спартак се наложи и над френския шампион Олимпик Марсилия в предишния кръг, отборът събра 6 точки без да допусне гол в своята врата и оглави групата, в която е и английския първенец Челси.

Лондончани излизат срещу французите във втория мач от потока тази вечер на своя „Стамфорд Бирдж”.

Жилина продължава да няма нито една спечелена точка.