2. - Шампионска лига
  3. Реал унищожи мултимилионния ПСЖ! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Реал унищожи мултимилионния ПСЖ! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Кристиано и компания се подиграха със съперника си насред Париж

Реал (Мадрид) вече е 1/4-финалист в Шампионската лига и продължава защитата на трофея си от миналия сезон, след като победи ПСЖ с 2:1 в реванша от 1/8-финалите и с общ резултат 5:2 премина в следващата фаза.

Домакините не показаха нужното ниво, за да преборят действащия шампион на Европа, а червен картон на Марко Верати усложни още повече "мисията невъзможна" за Унай Емери и компания.

Срещата на "Парк де Пренс" започна предпазливо и за двата отбора, като първият удар по посока на една от двете врати дойде чак в 18-та минута, когато Серхио Рамос успя да засече центриране отдясно, но Ареола спаси с перфектен рефлекс. В 28-та Килиян Мбапе беше изведен зад гърба на защитата и се опита да подаде успоредно на Кавани, но Навас изби в корнер.

Малко след 30-та минута Реал (Мадрид) успя да запише няколко добри атаки, като най-чистото положение се откри пред Бензема, който се възползва от несполучлив опит за пресичане на пас от Алвеш и французинът излезе сам срещу вратаря, но Ареола излезе по-хладнокръвен.

Две минути преди края на полувремето пък Мбапе можеше да открие, но ударът му отново беше спасен.

След почивката Реал вдигна темпото и в 51-та минута Кристиано Роналдо отбеляза за 1:0, след като засече с глава на далечната греда.

Това накара ПСЖ да се отвори в още по-остри атаки и играчите на Емери изглеждаха очевидно нервни. Това изигра лоша шега на Марко Верати в 66-та минута, когато халфът поиска нарушение малко извън наказателното поле на мадридчани и след като Феликс Брих не го отсъди, италианецът си позволи бурно недоволство, което му донесе втори жълт картон и домакините останаха с човек по-малко.

Изненадващо, малко след това ПСЖ успя да изравни, след като Хавиер Пасторе игра с глава в наказателното поле, топката се отби в крака на Едисон Кавани и влезе в мрежата на Реал.

Минути по-късно Карим Бензема получи златен шанс, излизайки с Кристиано Роналдо единствено срещу Тиаго Силва, но французинът отново опропасти възможността пред себе си, спечелвайки едва корнер след лош удар.

В 80-та минута обаче "белия балет" сложи точка на всякакъв спор, след като Кристиано Роналдо проби отдясно, изведе Васкес, който неуспешно опита да намери Гарет Бейл, но избитата топка попадна в Каземиро, който стреля и след рикушет кълбото се озова във вратата на Ареола.

Така ПСЖ отпада на 1/8-финална фаза за втора поредна година и отново от испански отбор, след като изгуби драматично от Барселона година по-рано. Реал (Мадрид) пък за пореден път е сред последните осем отбора в Европа и вече очаква жребия, за да разбере своя съперник в следващата фаза.