2. - Шампионска лига
  3. Сър Алекс е разочарован от късния гол

Сър Алекс е разочарован от късния гол

Сър Алекс Фъргюсън заяви, че липсата на концентрация в последните минути на мача е попречила на неговия Манчестър Юнайтед да се поздрави с победата срещу Порто. Срещата завърши при резултат 2:2, който дава предимство на „драконите” преди реванша, заради отбелязаните голове на чужд терен.

„През първото полувреме Порто беше по-добрият отбор на терена, но втората част ние подобрихме играта си. В края се уморихме, а ни липсваше и концентрация. Ако пет минути преди края на мача водиш с 2:1 в резултата, трябва да бъдеш по-внимателен в защита. Порто игра точно по начина, по който мислехме, че ще го направят. Гледахме техния мач срещу Атлетико (Мадрид), а играта им срещу тях не се различаваше от днешното им представяне. Пасът на Уейн за втория гол беше брилянтен, а Тевез завърши атаката много добре. Той винаги създава опасности в малкия пеналт. Реваншът в Португалия ще е много труден, в това няма съмнение. Знаем какво трябва да направим в Португалия”, заяви разочарованият Фъргюсън пред „ИТВ спорт”.