2. - Шампионска лига
  3. Селтик - Манчестър Юнайтед 1:1, Бербатов с едно полувреме игра

Селтик - Манчестър Юнайтед 1:1, Бербатов с едно полувреме игра

Селтик и Манчестър Юнайтед завършиха 1:1 в среща от група „E” на Шампионската лига.

Селтик и Манчестър Юнайтед завършиха 1:1 в среща от група „E” на Шампионската лига. Срещата се игра на „Селтик Парк” в Глазгоу, а феновете на „детелините” останаха много доволни от представянето на любимците им. Капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов бе оставен на резервната скамейка от мениджъра Сър Алекс Фъргюсън, като единствено Карлос Тевес водеше атаката на Юнайтед.

Мачът започна с няколко добри удара на Кристиано Роналдо и Нани, спасени от Боруц. В 14-ата минута защитниците на гостите не успяха да изчистят добре една топка след ъглов удар и от последвалата атака се стигна до откриване на резултата. В прегръдките на съотборниците си бе Скот МакДоналд, прехвърлил по невероятно красив начин вратаря Бен Фостър.След гола Селтик отново бе по-активният тим, но до второ попадение не се стигна.

Фъргюсън видя, че нещата не вървят на добре и замени посредствения Нани с българина Бербатов. Тази смяна раздвижи играта на Юнайтед, но Тевес и Роналдо се отличиха с поредица от пропуски. В 84-ата минута португалската суперзвезда Роналдо изпълни силен пряк свободен удар, топката не бе избита по най-добрия начин от Боруц, попадна във ветерана Райън Гигс, който с глава направи 1:1. Английският шампион можеше да стигне до трите точки, но Бербатов от малкото наказателно поле не съумя да отбележи.
След спечелената точка Манчестър Юнайтед вече има 8 в своя актив, а Селтик са с 2.