2. - Шампионска лига
  3. ЦСКА победи Бешикташ с 2:1 на "Лужники"

ЦСКА победи Бешикташ с 2:1 на "Лужники"

Точни за московските „армейци” бяха Алан Дзагоев в 7-ата минута на срещата и Милош Красич в 61-ата, a в даденото от съдията продължение Екрем Даг отбеляза почетен гол за Бешикташ.

Руският ЦСКА (Москва) записа първа победа в тазгодишното издание на Шампионската лига. Воденият от Хуанде Рамос тим записа успех при домакинството си на „Лужники” над турския Бешикташ с 2:1.

Домакините започнаха вихрено двубоя и само след 7 минути игра успяха да поведат в резултата. Алан Дзагоев показа, че е един от най-талантливите футболисти в Европа, след като успя да порази вратата на Рустю от около 30 метра. Само две минути по-късно Холошко имаше шанс да изравни, но останал сам срещу Акинфеев не съумя да го преодолее.

През втората част ЦСКА бе по-активният отбор на терена и 16 минути след началото на втората част съставът на Рамос удвои преднината си. Сръбският национал Милош Красич се справи с италианския бранител на Бешикташ Матео Ферари и с точен изстрел направи 2:0.

В даденото от Мехуто Гонсалес продължение, защитникът Исмаил Койбаси центрира и Екрем Даг намали преднината на ЦСКА - 1:2. До края обаче не остана време Бешикташ да стигне до равенството.

След тази среща ЦСКА вече има 3 точки в актива си, колкото имат и лидерите Манчестър Юнайтед и Волфсбург, които от 21:45 часа се изправят един срещу друг на „Олд Трафорд”. Бешикташ е на дъното в група „В” без точков актив.

ЦСКА (Москва) – Бешикташ 2:1

(1:0) Дзагоев 7’
(2:0) Красич 61’
(2:1) Екрем Даг 90'

ЦСКА (Москва): Акинфеев; Семберас, В. Березутский, Игнашйевич, А. Березутский (46’ Григориев); Красич, Мамаев, Одиах, Гонсалес (78’ Шенников); Дзагоев, Несид (64’ Рахимич)

Бешикташ: Рустю, Ибрахим Каш, Сивок, Ферари, Исмаил Койбаси; Ернст, Екрем Даг, Мерт Нобре, Тело (75’ Бобо), Холоско (34’ Юсуф Шимшек); Нихат Кахвечъ (73’ Сердат)

Жълти картони: А. Березутский, Одиах, Красич, Игнашйевич (ЦСКА), Исмаил Койбаси, Сивок (Б)
Стадион: „Лужники”, Москва