2. - Шампионска лига
  3. Вердер попари Интер и го остави на второ място в групата

Вердер попари Интер и го остави на второ място в групата

Отборът на Вердер Бремен победи Интер с 2:1 в последен мач от груповата фаза в група „В” на Шампионската лига. След загубата отборът на „нерадзурите” останаха на второ място в групата.

Срещата между двата тима започна с видимо предимство на отбора от Германия. Футболистите на Томас Шааф играха изключително надъхано, като превъзхождаха Интер във всяка една част от терена. Удари на Фрингс и Писаро бяха отразени от вратаря на Интер, като отговора на синьо-черните бе удар на Куарешма, който не успя да накаже „бременските музиканти”.

През второто полувреме играта бе още по-интересна, като на терена се появи звездата на Интер Златан Ибрахимович. В 63-та минута Клаудио Писаро откри резултата, след като бе отлично изведен сам срещу вратаря. Резултатът бе покачен на 2:0 в 81-та , когато Маркуш Розенберг наниза попадение. Играчите на Жозе Моуриньо отбелязаха почетно попадение чрез Златан в 89 минута, който със страхотен удар прати топката в долния ляв ъгъл на вратаря Виизе и с помощта нагредата вкара един от най-красивите голове в Шампионската лига до момента.

След тази среща тимът на Вердер Бремен успя да се класира на трето място и ще участва в турнира за Купата на УЕФА. „Нерадзурите” останаха на второ място, а изненадващия победител в тази група е тимът на гръцкия Панатинайкос.