2. - Шампионска лига
  3. Юношите на Лудогорец отново претърпяха погром

Юношите на Лудогорец отново претърпяха погром

Връстниците им от Базел победиха с 6:0

Отлорът на Лудогорец до 19 години претърпя нова тежка загуба в младежката Шампионска лига. Възпитаниците на старши треньора Атанас Димов отстъпиха с разгромното 0:6 от връстниците си от Базел часове преди сблъсъка между мъжките формации. Така, младите „орли” до момента имат 18 допуснати гола и нито един вкаран.

Срещата започна с натиск на домакините. През първото полувреме Лудогорец имаше своите шансове да открие резултата. Българите направиха няколко опасни атаки, като Томас Цвятков бе най-близо до гола, но ударът му срещна горната греда.

Всички шест гола паднаха през второто полувреме. Головата вихрушка започна в 51-ата минута с гол на Албиан Айети бе изведен много добре в наказателното поле и с плътен удар не остави шансове на Господинов. В рамките на още 6 минути домакините направиха преднината си класическа с попадения на Вебер и Манзамби.

В 74-ата и 76-ата минути Базел вкара още два гола. Първо Николас Хунцикер бе точен след прецизен изстрел с глава. Асистенцията бе на Арджент Кани, който много добре центрира пред вратарското поле. След това Кани записа трета асистенция в мача, като този път изведе резервата Седрик Итен сам срещу Господинов и нападателя реализира хладнокръвно за 5:0.

Крайното 6:0 оформи Манзамби, точен за втори път в мача, като този път се разписа с изстрел от близко разстояние.