2. Славия
  3. 10 от Берое пропуснаха да победят Славия (ВИДЕО+СНИМКИ)

10 от Берое пропуснаха да победят Славия (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Зелените" остават на върха в "А" група

С човек по-малко Берое пропусна да победи Славия в София в среща от четвъртия кръг на "А" група като двубоя завърши при 0:0.

По този начин Берое остава на върха с осем точки, а "белите" са трети с една по-малко. За играч на мача бе определен Петър Атанасов.

През първото полувреме Берое успя да уцели две греди чрез Владимир Зафиров и Жуниор Мапуку, независимо че още в петата минута Елиаш бе изгонен. Той спря Ивайло Димитров, който излизаше сам срещу вратаря. Виновен за ситуацията бе и вратарят Макенджиев, който не изчисти добре.

Първото чисто положение в мача бе в 11-ата минута, когато Владимир Зафиров надскочи всички и засече с глава, но топката срещна десния страничен стълб на вратата на Марио Кирев. Малко след това Славия имаше добро положение след свободен удар, но при центрирането на Манзоро няколко играчи се разминаха с топката от близко разстояние.

Втората греда за Берое дойде в 36-ата минута, когато Мапуку бе оставен непокрит, но с глава уцели рамката. Нападателят пак пропусна в 44-ата минута, когато пък изобщо не уцели вратата.

След почивката Берое пак пропусна първи. Този път Спас Делев не сполучи от чиста ситуация в наказателното поле.

В 68-ата минута от Славия бурно протестираха за неотсъдена дузпа за контакт между Спас Делев и Антон Карачанаков.

Най-добрите си положения до края на мача Славия пропусна след 80-ата минута като Макенджиев и Манзоро имаха добри позиции за стрелба, но Макенджиев бе на мястото си.

Загорчич: Сега всичко вече зависи от шефовете

Той бе много разочарован след поражението от новака Септември (София)