2. Славия
  3. Берое 2002 загуби от Славия в контрола

Берое 2002 загуби от Славия в контрола

“Белите” са двукратен шампион на столицата на Футбол 7 и са сред най-добрите отбори в страната в тази възраст

Децата на “Берое”, родени през 2002 година, загубиха с 1:4 от връстниците си от “Славия” в контролна среща. Двата отбора се срещнаха в три части по 20 минути. “Белите” са двукратен шампион на столицата на Футбол 7 и са сред най-добрите отбори в страната в тази възраст, пише официалният сайт на Берое.

Столичани започнаха по-добре двубоя и още в 8-ата минута откриха резултата чрез Тома Ушагалов, който с хубав удар от границата на наказателното поле се разписа за 0:1.

В 14-ата минута Атанас Няголов отправи удар по диагонала от 18 метра, но право в ръцете на Явор Рашев. В 17-ата минута след грешка в защитата на домакините Йоан-Петър Кръстев се озова на добра позиция и пусна към свободния Виктор Димитров, който от метър на празна врата удвои преднината на “белите”. В 24-ата минута Петър Малинов намери в добра позиция Йоан-Петър Кръстев, който от 5 метра вкара топката за трети път във вратата на домакините.

След това попадение възпитаниците на Атанас Рибарски заиграха далеч по-добре и на моменти надиграваха класния си съперник. Така се стигна до 27-ата минута, когато Стилиян Радославов бе спънат в наказателното поле и главният съдия Виктор Динев отсъди дузпа.

Зад бялата точка застана Радостин Димов, който би по земя в центъра на вратата и Георги-Филикс Етъридж успя да спаси.
Две минути по-късно старозагорци получиха право на изпълнение на пряк свободен удар. Християн Видев изпълни отлично статичното положение от 18 метра и намали резултата на 1:3.

В 45-ата минута Иво Михайлов и Стилиян Радославов се измъкнаха от защитата на “белите” сами срещу стражa на гостите, но не успяха да взаимодействат помежду си и пропиляха отлична възможност за гол.

Четири след това Радостин Димов изпълни пряк свободен удар от границата на наказателното поле, но вратаряt на столичани спаси.
Пет минути преди края на срещата след меле в наказателното поле на домакините, Александър Асенов бе най-съобразителен и оформи крайния резултат 1:4.

“Берое” 2002 – “Славия” 2002 1:4
голмайстори: 0:1 Тома Ушагелов 8′, 0:2 Виктор Димитров 17′, 0:3 Йоан-Петър Кръстев 24′, 1:3 Християн Видев 29′, 1:4 Александър Асенов 55′