2. Славия
  3. Берое на финал за Купата на БФС

Берое на финал за Купата на БФС

Старозагорският тим ще се изправи на финала срещу Славия

Отборът на Берое, набор 1996 година, се класира на финала за Купата на БФС за втора поредна година, след като се наложиха с категоричното 3:1 над Черноморец (Бургас) в Поморие. В истински герой се превърна Ивелин Илиев, който реши изхода на двубоя, вкаравайки и трите попадения на сметката на Берое през първото полувреме.

Старозагорският тим ще се изправи на финала срещу Славия.

В 4-ата минута беройци откриха. Михаел Лалев получи в центъра на терена, напредна и с пас намери Ивелин Илиев в наказателното поле, който залъга бранител на Черноморец и с удар по земя към долния десен ъгъл на вратата, пазена от Димитър Николов, откри резултата – 1:0.

Ивелин Илиев покачи резултата на 2:0 в 26-ата минута на мача когато овладя топката след дълъг пас от Борислав Желязков между трима и останал очи в очи с вратаря пред малкото наказателно поле го залъга и прати топката в мрежата.

В 41-ата минута Михаел Лалев се пребори за топката по десния фланг, върна назад към Николай Георгиев, който центрира и с удар от въздуха Ивелин Илиев покачи на 3:0.

Три минути след началото на втората част Митко Митев от домакините стреля от далечна дистанция, но топката напусна терена, преминала на сантиметри вдясно от вратата на Михаил Михайлов.

Секунди след това капитанът Черноморец Димитър Мавров пробва удар от границата на наказателното поле, но след рикошет в крак на бранител в зелено кълбото бе уловено без проблем от стража Михайлов.

В 53-ата минута Димитър Мавров бе изведен зад защитата на гостите, но останал очи в очи с Михаил Михайлов не се възползва от ситуацията по най-добрия начин и вратарят на Берое улови.

Точно след час игра Михаел Лалев се озова на голова позиция, стреляйки от границата на наказателното поле, но бранител в син екип изби кълбото с крак.

Въпреки категоричното си изоставане в резултата домакините от Черноморец продължиха да търсят целта, но организираните от тях атаки не успяха да застрашат сериозно вратата на Михаил Михайлов.

Две минути след това отново той нахлу отдясно в наказателното поле и стреля отблизо, но кълбото се отби от левия страничен стълб на Михайлов.

Многобройните атаки на домакините дадоха своя резултат едва в 79-ата минута, когато след изпълнение на пряк свободен удар на Даниел Андреев от дъгата на наказателното поле Михаил Михайлов изби кълбото, но директно в краката на Радослав Петров, който от непосредствена близост върна едно попадение – 3:1.

По този начин възпитаниците на Иван Гаджев се класираха за финала на Купата на БФС, който ще се състои на 29 април, а съперник ще бъде столичния Славия, който днес победи Левски с 2:0. Юношите старша възраст на „старозагорци“ подновяват шампионата на 26 март с домакинството си на „Спартак“ (Варна).

Черноморец 96 (Бургас) – Берое 96 (Стара Загора) 1:3

голмайстори: 0:1 Ивелин Илиев 4′, 0:2 Ивелин Илиев 26′, 0:3 Ивелин Илиев 41′, 1:3 Радослав Петров 79′

Черноморец 96 (Бургас): 12. Димитър Николов, 13. Александър Димитров, 5. Даниел Андреев, 21. Боян Милков (46′ – 26. Теодор Бачев), 3. Васил Добрев, 20. Радослав Петров, 18. Митко Митев, 9. Димо Димов, 14. Николай Дамянов, 10. Димитър Мавров, 11. Антон Атанасов (46′ – 7. Мартин Иванов); резерви: 1. Петко Пацов, 23. Радиян Илиев, 25. Вилен Гегамян, 17. Димитър Дончев, 16. Георги Георгиев;

Берое 96 (Стара Загора): 1. Михаил Михайлов, 14. Емин Ахмед, 6. Антоан Михов, 3. Диян Димов, 15. Борислав Желязков, 18. Николай Георгиев (90′ – 9. Айкут Мустафов), 11. Жюлиен Бенков, 17. Димитър Трайков, 16. Светлин Симеонов (59′ – 5. Ивайло Ангелов), 7. Ивелин Илиев (67′ – 8. Александър Манолов), 10. Михаел Лалев (78′ – 2. Младен Стефанов); резерви: 33. Богомил Цинцарски, 4. Цвятко Золов, 13. Никола Грозданов; старши треньор: Иван Гаджев

главен съдия: Драгомир Драганов (Варна)

стадион: Градски, Поморие

Загорчич: Сега всичко вече зависи от шефовете

Той бе много разочарован след поражението от новака Септември (София)