2. Славия
  3. Берое прати Славия във втора глуха

Берое прати Славия във втора глуха

"Заралии" надвиха "белите" с 2:1

Берое постигна фантастична победа с 2:1 над Славия в двубой от 18-ия кръг на "А" група, който се игра на стадион "Берое" в Стара  Загора.

Домакините тотално надиграха своя противник и напълно заслужено стигнаха до крайния успех в срещата.

Още в 5-ата минута пред Тодор Христов се откри страхотна възможност да се разпише, но неговият удар бе неточен и топката излезе в аут, въпреки че крилото бе останал сам срещу Стефано Кунчев.

В 14-ата минута и гостите имаха шанс да стигнат до гол, но ударът на Георги Христов с глава бе неточен.

Заралии натиснаха много здраво своя противник и попадението падна в 32-ата минута, а негов автор бе  Тодор Христов.

Той бе изведен сам срещу вратаря от Диян Генчев и без проблеми мушна топката покрай Кунчев, за да даде аванс на своя тим.

В 41-ата минута Влади Златинов можеше да удвои преднината на своите, но прати топката високо над вратата на Славия, въпреки че бе останал сам срещу вратаря.

Второто полувреме също бе по-добро за Берое и домакините изпуснаха куп голови положения. В 84-ата минута малко шокиращо Илия Илия изравни резултата с хубав удар от фаул.

Четири минути по-късно обаче Владислав Ямуков донесе крайния успех на Берое с хубав удар от малък ъгъл.

След този двубой Берое е 7-и в класирането с актив от 29 точки, докато Славия е на 9-ата позиция с 26 точки.

Загорчич: Сега всичко вече зависи от шефовете

Той бе много разочарован след поражението от новака Септември (София)