2. Славия
  3. „Берое“ U19 разгроми „Славия“ U19 с 5:1

„Берое“ U19 разгроми „Славия“ U19 с 5:1

Старозагорци се изкачиха до шестото място в класирането

„Берое“ U19 разгроми гостуващия състав на „Славия“ с 5:1 в мач от Елитната група до 19 г. Това бе втори успех за деня на футболистите от школата, тъй като по-рано и юношите до 17 г. се наложиха над белите в мач от другата Елитна група.

Момчетата на Иван Гаджев бяха много по-добрия отбор през целия двубой, създадоха повече положения, надиграха противника и съвсем заслужено триумфираха с този резултат. Гостите първи отбелязаха гол – още в 4-та минута точен за „Славия“ бе Иван Колев. Димитър Трайков изравни в 22-та минута, а Венци Иванов даде преднина на своя отбор в 34-та минута. През второто полувреме нови голове добавиха Александър Манолов в 50-та, Ангел Костов в 78-та и Ивелин Илиев в 90-та.

Двубоят започна лошо за „Берое“, след като гостите откриха в 4-та минута на мача. „Зелените“ сбъркаха в центъра и Иван Колев бе изведен в наказателното поле на Михаил Михайлов и откри с диагонален удар. При попадението останаха сериозни съмнения за нарушение на голмайстора срещу Борислав Желязков при овладяването на топката.

Въпреки ранния гол беройци не се стреснаха и наложиха своята игра. Натискът даде резултат в 22-та минута, когато Емин Ахмед получи по десния фланг и центрира в наказателното поле на гостите. Топката попадна у Ивелин Илиев, който центрира, защитник в бяло изби, но право в краката на Димитър Трайков, който с плътен удар от точката за дузпа изравни.

В следващата минута Борислав Желязков центрира отляво, а Александър Манолов засече с глава, но ударът премина на сантиметри от гредата на Християн Василев.

В 29-та минута Манолов се пребори по десния фланг, напредна и центрира към Кирил Личев, но защитник в бяло изпревари играчът на „Берое“, изчиствайки в ъглов удар.

В 34-та минута при бърза атака за домакините топката попадна у Личев, който копна и изведе Венци Иванов зад гръба на защитата в наказателното поле на „Славия“. Вратарят Християн Василев блокира първия изстрел на Иванов, но бе безпомощен при добавката – 2:1.

В 39-та минута отново Иванов бе изведен зад гърба на отбраната след хубав пас на Ивелин Илиев. Този път обаче стражът на белите се намеси по-сигурно и изби в ъглов удар.

През второто полувреме играчите на Гаджев продължиха с атаките си към вратата на гостите и  този път ранния гол бе в мрежата на „Славия“. В 50-та минута Кирил Личев пусна към Венци Иванов, който използва по най-добрия начин бързината си и нахлу в наказателното поле, центрира по земя и Александър Манолов засече с крак от границата на малкия пеналт, давайки преднина от два гола на своя тим.

В 53-та минута Денис Йорданов стреля от дистанция след продължителна атака за гостите, но шутът му премина на сантиметри от левия стълб на Михайлов.

В 64-та минута Милан Проданов стреля от пряк свободен удар, заложен на 23 м от вратата, но ударът му мина над гредата.

Две минути след това Иван Колев стреля от границата на наказателното, но неточно.

В 71-та минута Мирослав Христов се пробва с шут от около 27 м, но Михайлов внимаваше и улови. Две минути по-късно Колев от „Славия“ бе заел добра позиция в наказателното поле и засече с глава центрирана отдясно топка, но ударът му отново не намери целта.

Беройци покачиха на 4:1 в 78-та минута, когато Пейчо Енчев пробва да изведе Костов с пас от своята половина. Нападателят обаче хитро пропусна за Венци Иванов, който пое и напредна, отвличайки двама бранители на гостите, след което пусна хитро към свободния Костов. Последният отбеляза с хубав изстрел в горния десен ъгъл на Василев.

Крайният резултат бе оформен в последната минута след истински шедьовър в зелено. Бенков се пребори за една топка в центъра на терена и пусна към Венци Иванов, който финтира бранител елегантно още при поемането на топката. Напредна и навлезе в наказателното поле, където залъга и вратаря Василев, останал в малък удар за удар обаче предпочете да върне назад към Ивелин Илиев, който пое и със страхотен параболичен изстрел от границата на наказателното поле реализира за 5:1.

След тази победа „Берое“ U19 събра актив от 41 т. и се намира на шесто място в Елитната група до 19 г.

„Берое“ U19 (Стара Загора) – „Славия“ U19 5:1
голмайстори: 0:1 Иван Колев 4′; 1:1 Димитър Трайков 22′; 2:1 Венцислав Иванов 34′, 3:1 Александър Манолов 50′, 4:1 Ангел Костов 78′, 5:1 Ивелин Илиев 90′