2. Славия
  3. Ботев Пд надви Славия в контрола

Ботев Пд надви Славия в контрола

Антоан Бароан бе точен за "канарите"

Ботев (Пловдив) победи Славия с 1:0 в контролна среща, с която бе запълнена паузата в шампионата. Спарингът се игра на стадиона в столичния квартал "Овча купел". Антоан Бароан (19) бе точен за "канарите".

През настоящия сезон "жълто-черните" спечелиха шампионатния си мач срещу "белите" също с 1:0, но на базата в Коматево.

Ботевистите стигнаха до голова ситуация още в 10-ата минута, когато Антоан Бароан получи отличен извеждащ пас и остана сам срещу Георги Петков. Преодоля го, но бе фаулиран от вратаря пред наказателното поле, за което ветеранът получи само жълт картон.

В 19-ата минута Маркиньос центрира от корнер, защитата на белите проспа ситуацията и Антоан Бароан засече с глава, а след лек рикошет в бранител топката влетя във вратата за 0:1.

Десетина минути по-късно Маркиньос се пребори за една топка и подаде към Току. Той бе оставен сам на границата на наказателното поле, но шутира неточно.

В 38-ата минута дойде поредният отличен шанс за Ботев. Кевин Янсон намери Маркиньос в наказателното поле, бразилецът овладя и подаде надясно към Николай Минков. Той бе на точката за изпълнение на дузпа и стреля, но покрай гредата в аут.
Загорчич: Сега всичко вече зависи от шефовете

Той бе много разочарован след поражението от новака Септември (София)