2. Славия
  3. Децата на Лудогорец громят Славия, докосват полуфинал за Купата на БФС

Децата на Лудогорец громят Славия, докосват полуфинал за Купата на БФС

Лудогорец, набор 2002, разгроми с 4:0 Славия в първи четвъртфинал в турнира за Купата на БФС

Лудогорец, набор 2002, разгроми с 4:0 Славия в първи четвъртфинал в турнира за Купата на БФС. Реваншът е на 24 ноември от 10,30 ч. в София. Децата, водени от Емил Георгиев и Георги Керкелов, изиграха страхотен мач и с две попадения на Александър Кирилов и по едно на Александър Луканов и Онур Чолак стигнаха до изразителния успех, който ги доближава до полуфинал. Победата на талантите от футболната академия на шампионите можеше да бъде още по–голяма, но пропуски пред противниковата врата направиха Кърсев, Хюсеин и Кирилов. Веднъж и гредата помогна на вратаря на „белите“.

Успехът на Лудогорец, набор 2002 г. е още по-ценен предвид факта, че тимът е селектиран преди три месеца.

"Изключително сме доволни, тъй като постигнахме изразителна победа срещу един от най-силните отбори в тази възраст", заяви шефът на ДЮШ в Лудогорец Яков Папарков.