2. Славия
  3. Галин Иванов с едно полувреме игра при равенство на обречения Арминия в опашкарско дерби

Халфът игра 45 минути за 3:3 срещу Рот Вайс Оберхаузен

Халфът на Арминия Билефелд Галин Иванов изигра едно полувреме при драматичното равенство 3:3 на неговия отбор с Рот Вайс Оберхаузен в битката на последните във Втора Бундеслига на Германия.

Българинът влезе в игра на полувремето на мача, за да раздвижи играта на своя тим отдясно, тъй като Арминия губеше с 0:1 на полувремето и определено бе по-слабият отбор.

12 000 зрители аплодираха Иванов, а мачът завърши съвсем драматично. Самият двубой се разви много интересно тъй като тимът на Оберхаузен на три пъти повеждаше, но беше изравняван. Гостите откриха резултата в 12-ата минута с попадение на Мике Теранова, като при този резултат завърши първата част. Себастиян Хайдингер изравни пет минути след почивката, но още пет след това Оберхаузен отново излезе напред в резултата чрез Рони Кьоник. Радостта на гостите от попадението обаче не трая дълго тъй като още в следващата атака Йосип Тадич отново възстанови равенството. В 58-ата минута Оберхаузен получи правото да изпълни дузпа и за трети път поведе в резултата, след като Маркус Кая хладнокръвно отбеляза наказателния удар. В третата минута на продължението на срещата обаче Йосип Тадич отбеляза второто си попадение в срещата за крайното 3:3.

Срещата отиваше към загуба на Арминия, когато в 93-ата минута Тадич изравни.

Така пътят на бившия отбор на Ивайло Андонов изглежда вече сигурен към Трета Бундеслига, след като 16-ият в класирането Оснабрюк се нуждае само от точка, за да бъде и теоретично подпечатано изпадането на Арминия и абсолютната регресия на този отбор в последните години.

Венци Стефанов: Едва ли Загорчич е забравил телефона ми, може да ми се обади