2. Славия
  3. Иван Колев: Липсват ни опит, класа, скорост и самочувствие в атака+ВИДЕО

Иван Колев: Липсват ни опит, класа, скорост и самочувствие в атака+ВИДЕО

Имахме голямо надмощие, но накрая се получи така, че се радвахме на точката, казва Колев след 0:0 с Пирин

Треньорът на Славия Иван Колев прие спокойно петия пореден домакински мач на Славия в А група без отбелязан гол след 0:0 с последния Пирин.

„Така се получи, накрая дори трябваше да се радваме, че не получихме гол от тая дузпа и взехме точка. Но веднага трябва да кажа, че не мога да упрекна никой от нашите футболисти. За 90 минути Пирин не знам дали имаше удар към нашата врата. Контролът на топката беше наш, опитахме да търсим гола, знаем, че имаме проблеми в завършващата фаза и футболните хора знаят, че това не е нещо, което може да се отстрани за 2,3,или  4 седмици. Във футбола по два начина се постигат успехи: бързият - чрез сериозни трансфери и вторият – чрез налагането на млади играчи. Ние сме поели по втория път и затова поздравявам играчите, въпреки че не успяхме да реализираме гол. При такова развитие на мача можехме да сме и без тая точка”, заяви Иван Колев веднага след ремито пред „Диема Спорт”.

Според него много неща липсват на Славия, за да бележи, но такова е логичното развитие на отбора със залагане на млади играчи.

„След всеки от тия 5 мача причината да не вкарваме гол е начинът, по който действаме в атака. И полузащитниците, и нападателите ни имат нужда от повече опит, от повече скорост, самочувствие. Другият начин е да привлечем 4-5 нови страхотни полузащитници и 4-5 нови страхотни нападатели. Това няма да стане”.

„Чисто треньорско решение за Манзоро. Искахме да го съхраним за второто полувреме, Очаквах по-агресивен игра от Пирин по фланговете, не се получи. Манзоро добре се включи, но завършекът му не се получи, както и при други футболисти”, обясни наставникът на Славия.

На пресконференцията след срещата Колев потвърди, че е доволен от надмощието на Славия в мача, но не и от резултата.

„И двата отбора вървяха по свой път. Ние 90 минути се опитвахме да играем активно и в защита, и в атака. Като притежание на топката имаме два пъти повече държане на топката. Пирин нямаше нито един удар, но в края след една контра и едно не много премислено отиграване Влади Семерджиев направи дузпата. Не мога да съм недоволен от играчите. Следвахме пътя, по който се опитваме да вървим. Не мога да се оплача от раздаването в тоя мач. Липсва ни опит, майсторство и класа, но това е съвсем друг въпрос. Добре си свършихме работата. Изпуснахме някои положение, но те като брой не отговарят на превъзходството ни.

Разбира се, не съм доволен от резултата. Не забравяйте, че Пирин взеха точка като гост от Левски и бяха много близо до равни при загуби, където загубиха с по 0:1”.

Венци Стефанов: Едва ли Загорчич е забравил телефона ми, може да ми се обади