2. Славия
  3. Литекс е едноличен лидер в "А" група след бой над Славия (видео)

Литекс е едноличен лидер в "А" група след бой над Славия (видео)

Оранжевите постигнаха победа с 2:0. Емил Велев изгонен от резервната скамейката

Литекс постигна важна победа с 2:0 срещу гостуващия отбор на Славия и по този начин се изкачи на върха в класирането на „А” група, на 3 точки пред втория Левски. Голмайстори за домакините бяха Светослав Тодоров в 11-ата минута и Александър Барт в 76-ата минута на срещата.

Домакините имаха някои кадрови проблеми преди мача тъй като в него, поради наказание, нямаха право да вземат участие Пламен Николов и Том.

Срещата на Градския стадион в Ловеч започна с възможност за гостите от София да открият резултата. Силният удар на Богомил Дяков в 5-ата минута обаче мина на сантиметри от десния стълб на вратата, пазена от Винисиус Баривиера.

В 11-ата минута домакините излязоха напред в резултата след като Христо Янев намери Светльо Тодоров, който направи прекрасно двойно подаване с Нифлор и бе изведен от французина сам срещу вратаря на белите Стефано Кунчев. Нападателят на Литекс не сбърка и направи резултата 1:0 в полза на своите след удар от близко разстояние.

До края на първата част оранжевите можеха да удвоят чрез Дока, чийто силен удар с левия крак, обаче, мина над напречната греда.

В 37-ата минута в спорна ситуация, Александър Барт задържа Георги Христов в наказателното поле на домакините. Николай Йорданов обаче не отсъди дузпа в полза на Славия.

Малко по-късно Георги Христов опита с акробатично изпълнение да изравни резултата. След удара му със задна ножица обаче, топката прелетя над вратата.

Първата част завърши с минимална преднина за домакините.

Второто полувреме започна с натиск на гостите, които бяха твърдо решени да вземат нещо от срещата. В 56-ата минута Александър Барт игра с ръка в наказателното поле на Литекс. Главният рефер на срещата Николай Йорданов не видя тази ситуация и не посочи бялата точка. Последваха бурни протести от страна на Славия, при които старши треньорът на белите Емил Велев бе отстранен от скамейката за гости, а Илия Илиев получи жълт картон.

Десет минути по-късно домакините сложиха точка на спора с втори гол във вратата на Славия. Негов автор бе Александър Барт, който засече с глава, центриране на Христо Янев от ъглов удар.

Белите имаха шанс да върнат едно попадение, но далечен удар на Илия Илиев беше избит от вратаря на домкините в корнер.

Христо Янев също пробва своя мерник малко преди края на срещата. Ударът му отдалече затрудни максимално Стефано Кунчев, който с върха на пръстите си изби в ъглов удар.

Така отборът на Литекс постигна победа с 2:0 и вече е едноличен лидер в класирането на "А" група с актив от 28 точки. Левски са втори с 25, догонвани от Черноморец и Локомотив Сф съответно с 23 и 22 точки.