2. Славия
  3. Литекс загря за Лига Европа с успех над Славия (СНИМКИ)

Литекс загря за Лига Европа с успех над Славия (СНИМКИ)

Джаксън Менди се разписа за победата с 2:0, а Джордан изпусна дузпа

Литекс победи Славия с 2:0 в контролна среща, играна в град Правец, а по този начин загря подобаващо за началото на тазгодишното си участие в квалификациите на турнира Лига Европа.

Момчетата на Красимир Балъков започнаха по-добре двубоя и още в шестата минута Златинов открадна топката от Везалов, но се засуети в наказателното поле и ударът му бе блокиран.

Три минути по-късно Страхил Попов центрира към Джордан, който не можа да засече с глава, а след още три „оранжевите” поведоха.

Това стана, след като Златинов центрира от корнер, а дошлият от ЦСКА това лято бранител Джаксън Менди се извиси над всички и откри резултата.

Последва пропуск на друг, пристигнал от „Българска армия” футболист – Омар Косоко, а после такъв направи и Момчил Цветанов.

Така Литекс се оттегли с гол аванс на почивка, а след нея можеше на няколко пъти да удвои преднината си.

Още в 51-ата минута Косоко изведе в коридор Армандо Ваюши, но ударът на албанеца среща дясната греда, а при добавката Цветанов стреля над вратата.

Малко по-късно Джордан стреля опасно след индивидуален пробив, а веднага след това и Славия удари греда, след шут на Манзоро от статично положение.

В 68-ата минута главният рефер Никола Петров отсъди дузпа за нарушение на Везалов срещу Манзоро, ала ударът на Джордан от бялата точка бе спасен с вещина от Петров.

Крайният резултат бе оформен от резервата Минчев, който се разписа в последната минута след пробива отдясно и центриране на Страхил Попов.

Това бе и последната контрола на Литекс преди първия мач от европейските клубни турнири срещу Верис Кишинев (Молдова) на трети юни.

Преди двубоя със Славия „оранжевите” записаха загуба от Берое (0:2) и класическа победа с 3:0 над вицешампиона на Македония Хоризонт (Турново) под ръководството на новия си треньор Красимир Балъков.

Ето и стартовите състави на двата тима:

Литекс: 26. Пиргов, 16. Попов, 5. Бодуров, 6. Менди, 13. Божиков, 88. Колев, 24. Златинов, 14. Ваюши, 77. Цветанов, 78. Косоко, 9. Джордан (Баривиейра, Станоев, Руменов, Минчев, Цветков);

Славия: 1. Петков, 25. Панов, 4. Ристески, 26. Везалов, 3. Пиргов, 8. Генчев, 7. Манзоро, 11. Бургзорг, 9. Бижев, 24. Василев, 20. Вълчанов (Петров, Стоянов, Кастро, Александров, Георгиев, Иванов, Стоев, Силва, Семерджиев, Петков);