2. Славия
  3. Локомотив не успя да победи Славия в малкото дерби на София - 2:2

Локомотив не успя да победи Славия в малкото дерби на София - 2:2

Локомотив (Сф) не успя да победи Славия в столичното дерби в последния кръг на шампионата. ДВата отбора си вкараха четири гола за едно полувреме. Гостите поведоха с 2:0, а Славия изравни. Преди резултатът да бъде открит Владо Иванов пък пропусна дузпа в дербито без значение.

Мачът започна доста силно за гостите от Локомотив, които още през първото полувреме направиха няколко сериозни пропуска. Те вкараха и два гола, които обаче бяха отменени заради засади. Младите момчета на Славия започнаха доста плахо мача и това се видя през първото полувреме. Те успяха да създадат само едно опасно положение, което бе пропуснато от неопитността на младия Гущеров. Все пак младоците успяха да задържат равенството през първото полувреме и се оттеглиха на почивката при 0:0.

През втората част нещата не стояха така. Играта беше доста изравнена и се водеше сериозна битка за центъра, до момента в който Милан Коприваров не изведе Дениран Ортега очи в очи срещу вратаря на Локомотив, който извърши нарушение в наказателното поле и бе отсъдена дузпа за белите. Зад бялата точка застана капитанът на Славия Владимир Иванов, но не успя да отбележи след блестяща намеса на контузения вратар на Локомотив Галев, който минути по късно напусна игра. Това доведе до спад в играта на Славия, които минути по късно допуснаха два много бързи гола и така Локомотив поведе с 2:0 в 60-ата минута.

Тогава младите слависти се успокоиха и започнаха да играят по-освободено, което явно доведе до корнера в 73-ата минута от който падна първият гол за домакините в този мач. Още в следващата минута резервният вратар на Локомотив Тинков, заменил контузения Галев, направи много сериозна грешка, като излезе неразчетено и улови топката извън наказателното поле, заради което получи жълт картон.

С изпълнението на пряк свободния удар се нагърби голмайсторът Самокишев, който не сгреши от границата на наказателното поле и направи 2:2.

След четирите гола които паднаха, играта се успокои и през последните 20 минути не се случи нищо по-интересно освен няколко изстрела на Локомотив.

Така „железничарите” могат само да съжаляват, че не успяха да победят младия състав на Славия в малкото дерби на София.Завърши първото полувреме на столичното дерби между Славия и Локомотив в "Овча Купел". Гостите изиграха силни първи 45 минути, в които на два пъти успяха да вкарат топката в мрежата, но и двата пъти футболистите на Драгомир Окука бяха в положения на засада.

Славия пък имаше само едно сериозно положение пропиляно от бившия играч на Беласица Гущеров. Така първото полувреме ще се запомни със смазващия превез на Локомотив.

*Novsport.com ви даде възможност да проследите срещата на живо с подробно чат-описание по минути

Загорчич: Сега всичко вече зависи от шефовете

Той бе много разочарован след поражението от новака Септември (София)