2. Славия
  3. Монтана измъкна точка от Славия след гол в продължението (видео)

Монтана измъкна точка от Славия след гол в продължението (видео)

Двубоят между Славия и Монтана завърши наравно - 1:1

Славия и Монтана завършиха при резултат 1:1 мача помежду им от предпоследния 29-ти кръг на родната „А” група. Двубоят се игра на стадион „Славия”, а домакините имаха аванс от един гол на почивката на мача. Монтана обаче все пак успя да измъкне точката, след като достигна до попадение в продължението на срещата.

В началните минути на мача нямаше много интересни моменти пред двамата вратари. В 15-ата минута пък Ничев се опита да прехвърли Кунчев, но кълбото излезе в аут. Пашов пък се отчете с пропуск за домакините.

Така се стигна до 37-ата минута, когато Славия поведе с 1:0. Златинов намери Романов, който с хубаво изпълнение откри резултата в полза на своя тим. До почивката нови голове не паднаха, а малко преди края на първата част гостите имаха претенции за дузпа, но главният съдия не отсъди такава. Така на полувремето на срещата резултатът бе 1:0 в полза на Славия.

Малко преди да изтече час игра от началото на мача, домакините пропиляха страхотна възможност да отбележат втори гол. Златинов излезе сам срещу Аршинков, но не стреля веднага, като в крайна сметка нанесе изстрел, който обаче не попадна в мрежата на Монтана.

В 66-ата минута Аврамов се строполи в наказателното поле на „белите”, но главният съдия отново реши, че няма дузпа и играта продължи. Така се стигна до продължението на срещата, когато Монтана успя да изравни. Точен за крайното 1:1 бе Антонов.

Така двубоят завърши при резултат 1:1. След това равенство Славия е на 7-ото място с актив от 51 точки. Монтана е 11-ти с 31 пункта.

Славия 1:1 Монтана
371:0 Романов
90+2 1:1 Антонов

Стадион: „Славия”

Състави:

Славия: Кунчев, Руменов, Златинов, Желев, Пашов, Дяков (к), Тошев (Георгиев 67), Попара (Ц. Тодоров 46), Димитров, И. Тодоров (Златков 74), Акиоши

Монтана: Аршинков, Копанаров, Сечков, Дюлгеров (Д. Кр. Илиев 72), Дениран, Тодоров (Д. В. Илиев 46), Ничев, Аврамов, Антонов, Вълчанов, Гаджев (к) (Борисов 75)