2. Славия
  3. Монтана удари Славия с човек по-малко (снимки)

Монтана удари Славия с човек по-малко (снимки)

Монтана се изравни по точки със Славия, след като с човек по-малко удари „белите” с 1:0 на стадион „Огоста”. Гол на резервата Домакинов се оказа единствен в двубоя, след като Мартин Кушев бе пропуснал дузпа през второто полувреме. Славия използва юноши и играчи, които по-рядко получават шанс за изява.

Двубоят започна с положение за Монтана. В 11-ата минута Мичев проби отляво и намери Андерсон в наказателното поле. Топката обаче дойде на неудобния ляв крак на бразилеца и вместо да бие, той реши да подава и пасът беше пресечен от играч на гостите.

Играта обаче беше изключително непривлекателна. Чак в 29-ата минута непокритият Иван Цачев бе намерен от Мартин Кушев в наказателното поле, но стреля над вратата.

Монтана трябваше да осъществи принудителна смяна в 40-ата минута,след като Мечечиев се сблъска със своя съотборник Трифонов и изглеждаше, че получи комоцио.

4 минути след подновяването на играта Андерсон стреля в сглобката от фаул, ала вратарят Кунчев спаси.

В 54-ата минута Монтана остана с човек по-малко. Георги Иванов изби с ръка удар със задна ножица на Кушев. Главният рефер Станислав Ставров посочи бялата точка и изгони футболиста на домакините. Кушев обаче пропусна дузпата, след като стреля в напречната греда.

Пропускът подейства като допинг за домакините, които заиграха по-добре от своя опонент. В 74-ата минута след пробив на Мичев, Сечков игра с ръка, но съдията не даде дузпа.

След пет минути Монтана вкара гол. Попадението за домакините изработиха две резерви. Йордан Тодоров центрира от корнер и на близката греда Домакинов реализира много ефектно.

Така Монтана спечели мача, който треньорът на Славия Емил Велев определи като „проверка”.

С този успех Монтана измести Славия от 10-ото място. Двата отбора са с по 32 точки, но монтанци имат по-добри показатели в директните двубои.
Загорчич: Сега всичко вече зависи от шефовете

Той бе много разочарован след поражението от новака Септември (София)