2. Славия
  3. Славия извъртя 1:1 с Иртиш в контрола

Славия извъртя 1:1 с Иртиш в контрола

Жуниор вкара за "белите"

„Славия”, без доста от титулярните си играчи, завърши наравно (1:1) с казахстанския „Иртиш” (Павлодар) във втората си контрола от подготовката в Анталия. В мача играха Живко Желев, Даниел Златков, Николай Божов, Йордан Юруков, както и вратарите Емил Петров и Стефано Кунчев, а през второто полувреме на терена беше състав само от млади футболисти.

Белите започнаха в състав Диян Вълков,  Филипов, Милчев, Ив. Тодоров, Р. Димитров, Сандански, Мохамед, Акиоши, Жуниор, Златинов, П.Димитров. Тази формация действаше през първите 45 минути и изцяло надигра съперника.

Още в 5-ата минута П. Димитров направи бърз рейд отдясно, подаде в центъра на наказателното поле на Златинов, който елиминира вратаря и изведе Жуниор сам на празна врата – 1:0 за „белите”.

После отново Жуниор пропусна да отбележи, две чисти положения проигра и Акиоши, а Златинов стреля много опасно от пряк свободен удар. Милчев и Тодоров, въпреки че играеха за първи път заедно като централни защитници, показаха добър синхрон, като привлеченият от Плевен бранител демонстрира и много добър усет за включване напред. Р. Димитров за първи път бе с капитанската лента и явно отговорността го направи още по-концентриран – сега обичайните му пробиви винаги завършваха с точни центрирания. Филипов правеше същото отдясно, Сандански покри огромна част от средата на терена и отне много топки, Мохамед също бе стабилен в повечето от изявите си.

В офанзивен план Акиоши на няколко пъти показа скоростна техника, както и П. Димитров. Жуниор бе на познатото добро равнище, Златинов действаше с усет към кобминативната игра. Като цяло славистите се стремяха и по-често успяваха да играят с едно-две докосвания, като топката се движеше много бързо по терена. Това често объркваше съперника, който имаше в редиците си само футболисти с руски фамилии и впечатляваща физика и нито един типичен казахстанец. С оглед на показаното реалният резултат от първите 45 минути би трябвало да бъде два или три на нула за „белите”.

Веднага след почивката вместо Филипов, Златинов, Милчев и П. Димитров влязоха Романов (играл успешно като ляв краен бранител), Ставрич (едно от малкото разочарования за „Славия” в мача), Цветозар Тодоров, направил няколко динамични слизанияпрез центъра на атаката и пропуснал две изгодни положения и Кирил Огнянов. В 55-ата минута бе направен вторият транш от смени – излязоха Р. Димитров, Жуниор и Мохамед, а на тяхно място заиграха Пашов (недостатъчно концентриран), Ради Василев (изпуснал чисто положение) и Спас Георгиев (не успял да отбележи от няколко метра сам пред вратата). Няколко минути по-късно младият вратар Диян Вълков, изиграл добре мача като цяло, не отрази уверено силен удар от средна дистанция и при борбата за отбитата топка нападател на съпреника бе най-бърз и изравни.

Малко преди гола за „Иртиш” на терена вече бяха също така Бишович и Васев, заменили Сандански и Акиоши. Така славистите доиграха двубоя в нетрадиционна формация с много ниска средна възраст, която изпусна няколко шанса да спечели мача, а Василев за първи път сложи капитанската лента. Единствените футболисти, които изкараха по 90 минути на терена бяха вратарят Вълков и Ив. Тодоров, показал голяма стабилност през целия мач.
Венци Стефанов: Едва ли Загорчич е забравил телефона ми, може да ми се обади