2. Славия
  3. Славия порази Монтана с 4:0

Славия порази Монтана с 4:0

Голмайсторът на Славия Жозе Жуниор отбеляза две попадения, а Тодор Колев и Галин Иванов оформиха крайното 4:0

Славия победи Монтана с 4:0 в мач от междинния 20-и кръг на „А” група. Въпреки многото попадения срещата не впечатли с особено качество на играта, след като двата тима не успяха да създадат приличен брой положения. Славия контролираше играта през почти цялата среща и не допусна гостите да достигнат до съществени положения пред вратата на Раис Мболи. Голмайсторът на Славия Жозе Жуниор отбеляза две попадения за своя тим, като първото дойде от дузпа. Тодор Колев и Галин Иванов оформиха крайното 4:0.

През първата част играта на двата състава не предложи малко на брой интересни положения. Футболистите на Славия контролираха топката през голяма част от първото полувреме като в същото време не позволиха на гостите от Монтана да достигнат до реална опасност пред вратата на Раис Мболи.

Без реално голово положение Славия поведе в резултата, след като за игра с ръка в наказателното си поле бе санкциониран бранител на Монтана. Богомил Дяков центрира в наказателното поле на гостите, където Джунейт Яшар надскочи противниковата отбрана и с глава прати топката в купчина играчи пред вратата. Топката засече ръката на бранител в синьо и реферът Ивайло Бозев посочи към бялата точка. Зад топката застана голмайсторът на Славия Жозе Жуниор – Жуниньо. Той показа хладнокръвие и запрати кълбото в долния десен ъгъл на Иванов, който плонжира в противоположния край на вратата си.

При една от малкото си голови възможности Павле Попара пропусна да реализира, след като се бе озовал на чиста позиция сам срещу Христо Иванов. Сърбинът обаче не успя да намери пролука и стреля в ръцете на вратаря. В последните минути на първата част и Пеев успя да стрела от близко разстояние, но отново неточно.

В първите минути през втората част Славия и Монтана отново не впечатлиха особено с играта си. Тодор Колев, който се появи в игра на почивката, стреля опасно от пряк свободен удар в 54-ата минута като малко не му достигна да намери целта. В 75-ата минута двата тима си размениха по една светкавична атака като първо Жуниньо стреля от упор в ръцете на Христо Иванов, а след него на противоположния край Луис Едуардо затрудни Раис Мболи.

Кратко след това Славия удвои преднината си с гол на Тодор Колев. Галин Иванов бе отново в основната на попадението със силен пробив по десния фланг и добро центриране към Колев. Нападателят бе оставен непокрит и с лекота реализира за 2:0.

В 82-ата Жуниньо се разписа за втори път. След отлично подаване на Колев, Жуниньо нахлу в пеналта на Монтана и технично прехвърли вратаря на гостите за 3:0. В предпоследната минута от редовното време Галин Иванов отбеляза и четвърти гол за Славия. Удар от движение на Николай Петров бе отразен от бранител в синьо. Кълбото спря на крака на Иванов, който шутира неспасяемо за 4:0 от границата на наказателното поле.

След 20 изиграни кръга Славия заема временно шестата позиция с актив от 32 точки. Тимът на Монтана е 11-и със сбор от 22.