2. Славия
  3. Велев обмисля промени след загубата от ЦСКА

Велев обмисля промени след загубата от ЦСКА

Виктор Генев ще се завърне в центъра на отбраната на столичани, заемайки мястото на Басо или Молдованов

Съставът на Славия ще претърпи промени в защитната си линия в предстоящия полуфинален мач в турнира за купата на България срещу Пирин Благоевград. Миналата седмица бранителите на "белите" изиграха поредния си неубедителен двубой и това принуди треньорското ръководство на тима да вземе необходимите мерки.

Титулярни централни защитници за Славия в мача с ЦСКА на 16 април бяха Жосиас Басо и Диян Молдованов, но слабите им изяви помогнаха на "червените" да стигнат лесно до победата с 1:0. Най-вероятно Виктор Генев ще се завърне в центъра на отбраната на столичани, заемайки мястото на Басо или Молдованов. За последно Генев игра при победата на Славия с 2:0 у дома срещу Академик на 11 април.

Жосиас Басо и Диян Молдованов играха при равенството 4:4 след продължения между Славия и Черноморец на четвъртфиналите за Купата на България. Столичният отбор се класира за следващия кръг след изпълнение на дузпи. На мача в Бургас "белите" на четири пъти губеха в резултата, но благодарение на опитните си нападатели успяха да наваксат изоставането си.

От състава на "белите" отпадат контузените полузащитници Илия Илиев и Павле Попара. Бранителят Виктор Дениран, пропуснал дербито с ЦСКА, ще се завърне в групата на "белите" за домакинския двубой срещу Пирин в четвъртък.

Славия има шанс да играе на финал в турнира за купата на България за първи път след 1996 година. Тогава воденият от старши треньора Стоян Коцев отбор постигна дубъл, спечелвайки шампионската титла и турнира за националната купа.

Венци Стефанов: Едва ли Загорчич е забравил телефона ми, може да ми се обади