2. Светкавица (Търговище)
  3. Ботев (Враца) преодоля грубияните от Търговище

Ботев (Враца) преодоля грубияните от Търговище

Врачани бяха наритани на собствения си стадион, но се поздравиха с минимален успех

Ботев (Враца) победи трудно Светкавица в дербито на новаците от първия кръг на „А” група. Врачани, които се завърнаха в елита след 21 години по долните дивизии, биха минимално на своя стадион, където гостите от Търговище ги наритаха. Венцислав Йорданов от Светкавица получи директен червен картон през второто полувреме преди Петър Альошев да донесе победата на домакините. Един от най-активните за Враца Симеон Мечев удари напречната греда десет минути преди края и пропусна да направи по-изразителен успеха на своите.

Мачът беше предаван в Novsport.com с аудио на живо от стадион "Христо Ботев" през всичките 90 минути!

Около 5000 зрители бяха дошли на стадиона във Враца, за да подкрепят отбора на Ботев, който се завърна в елита. Домакините обаче трудно стигаха до възможности за гол, защото другият новак Светкавица играеше твърдо, а често пъти си служеше и с непозволени средства.

Ненем, Мечев и Куанг бяха най-дейни от тима на домакините през първото полувреме. Техните опити в предни позиции обаче не се увенчаха с успех. Защитникът на Светкавица Игнат Дамянов пък изпъкваше на другия фронт. Той често пъти избиваше решителните подавания на споменатите към острието Данчев. В 8-ата минута Дамянов предотврати сигурен гол във вратата на гостите, а в 12-ата вратарят Георгиев се намеси решително при центриране на Куанг, което вещаеше опасност.

Всичко по-интересно през първата част се изчерпа с тези две положения и двата отбора се оттеглиха на почивка при 0:0.

Второто полувреме започна вихрено. Двата отбора заиграха двуостро. Светкавица беше по-дейният тим, но не успя да поведе от опитите на Шоколаров.

На почивката за Ботев се появи Бранимир Костадинов, който поведе своите в атака. В 52-ата минута той се опита да прехвърли красиво вратаря на гостите, но не уцели вратата.

Играта обаче отново се накъса. Светкавица играеше грубо, а Ботев натискаше. В 63-ата минута Венцислав Йорданов от състава на гостите беше изгонен с директен червен картон. Той фаулира грубо Симеон Мечев и беше отстранен моментално от главния рефер Радан Мирянов.

В 64-ата минута обаче Мирянов не видя чиста дузпа за Ботев. Костадинов беше съборен в наказателното поле от Иван Георгиев, но съдията от Варна си затвори очите.

Останал с човек повече, Ботев се хвърли в атака. В 76-ата минута домакините най-после откриха резултата. Петър Альошев засече точно центриране от ъглов удар на Симеон Мечев и вдигна на крака стадион „Христо Ботев”.

В 80-ата минута Симеон Мечев пропусна да удвои аванса на своя отбор, като удари напречната греда.

Ботев изтърва още една възможност до края. В 86-ата минута Иван Коконов не успя да оползотвори рейд на Ивайло Данчев като стреля в аут.

Светкавица обяви програмата за лятната подготовка, както и първите нови попълнения

Изпадналият от А група отбор се събира за първа тренировка на 25 юни

Нови сигнали от УЕФА за "черно тото" в "А" група

„Замесени са отбори от цялата таблица”, призна изп. дир. на БФС Борислав Попов

Дадоха лиценз на всички отбори от "А" група, но ги поставиха под мониторинг до 30 юли /обновена/

Елитът остава с 16 отбора, засега...

Светкавица остана без треньор

Тимът от Търговище се раздели с треньора Альоша Андонов, както и с трима играчи

Бойко Борисов: Скоро може да има арести за черно тото

Премиерът представи юноша на Левски като "Диего"

Очаквано: Мораеш бе избран за Футболист на футболистите в България (ВИДЕО+СНИМКИ)

Най-добър треньор е Херо, най-добър млад играч Георги Миланов

Вальо Михов: Ще има сериозни глоби за БФС за отложения първи пролетен кръг

"Навремето се разбирахме с ръкостискане, сега с детектори на лъжата", тъжен е Михов

Левски изпрати Светкавица от елита с погром  и се класира за Лига Европа (видео)

”Сините” разбиха „мълниите” със 7:0 в София

Тонев нападна задочно Гонзо: Големите грешки са направени преди сезона

"Няма как да сме доволни от бронзовите медали, Йовов остава, Диамутен и Калво - не", отсече шефът на Левски