2. Световен футбол
  3. Ал Ахли триумфира в африканската ШЛ

Ал Ахли триумфира в африканската ШЛ

Ал Ахли би Орландо Пайрътс в реванша с 2:0

Египетският Ал Ахли защити титлата си в Шампионската лига на Африка по футбол. Клубът от Кайро спечели трофея за рекорден осми път, след като във финалната среща-реванш победи гостуващия Орландо Пайрътс (Южна Африка) с 2:0. Първата среща завърши 1:1.

Мохамед Абутрика откри резултата в 54-ата минута с удар отблизо, а Ахмед Абдул Захер реши всичко 12 минути преди края. В 83-ата минута централният защитник на домакините Шериф Абдул Фадил получи втори жълт и червен картон сред грубо нарушение срещу Дейн Клате, но Орландо Пайрътс не успя да се възползва от числения си превес в края поне за почетен гол.