2. Световен футбол
  3. Америка (Мексико) спечели Шампионската лига на КОНКАКАФ (ВИДЕО)

Америка (Мексико) спечели Шампионската лига на КОНКАКАФ (ВИДЕО)

Мексиканците сразиха Монреал Импакт с 4:2 на реванша във финала

Мексиканският клуб Америка (Мексико Сити) спечели Шампионската лига на КОНКАКАФ, след като във втората среща се наложи над Монреал Импакт с 4:2 като гост. Дарио Бенедето реализира брилянтен хеттрик през второто полувреме и така мексиканците взимат трофея след общ резултат 5:3 и 1:1 в първия мач.

Победата на Америка им гарантира и участие в Световното клубно първенство през декември в Япония. След 1:1 в първата среща играчите на Монреал изглеждаха с предимство във втората среща, още повече поведоха с гол на Андрес Ромеро в 8-ата минута, който засече подаване на Инасио Пиати. Пет минути след почивката Бенедето изравни, разписвайки се с впечатляващо воле, не оставило никакъв шанс за вратаря на домакините Кристиан Нихт.

От този момент до края на терена имаше един отбор и това бяха гостите, които натиснаха здраво. В 64-ата и в 66-ата минута те нанесоха своя удар с два бързи гола, дело на мексиканския национал Орибе Пералта и отново на аржентинеца Бенедето. Бенедето, който вкара и четири гола за едно полувреме срещу костариканския Ередиано на полуфинала в този турнир, оформи хеттрика си в 81-ата минута. Той вкара четвъртия гол във вратата на Нихт с топовен изстрел от 15 метра с левия крак.

Домакините единствено оформиха крайното 2:4 чрез Джак Макинърни минута преди края на срещата.

Меси: Първата цел е изпълнена