2. Световен футбол
  3. Аржентина и Бразилия не се победиха в мач без много блясък (ВИДЕО)

Аржентина и Бразилия не се победиха в мач без много блясък (ВИДЕО)

Срещата завърши 0:0

Аржентина и Бразилия не се победиха в световна квалификация от зона КОНМЕБОЛ. Двубоят в Сан Хуан завърши 0:0. Двубоят не предложи блясъка, който всички очакваха. На терена често прехвърчаха искри и нервите властваха.

Първата добра възможност се откри през гостите, които бяха без най-голямата си звезда Неймар. Лукас Пакета пусна отличен пас към Винисиус в 17-ата минута. Фланговият нападател опита да прехвърли Емилиано Мартинес, но не сполучи.

Аржентина отговори в 31-ата минута. Тогава Лаутаро Мартинес получи пас от дълбочина и опита удар от движение. Топката обаче се отклони от Едер Милитао и профуча покрай гредата. В 42-ата минута „гаучосите” бяха още по-близо до гол. Тогава Родриго де Паул опита техничен удар от границата на наказателното поле, но Алисон успя да избие.

След час игра лошо изчистена топка попадна във Фред. Халфът с хубав удар тресна напречната греда. В 72-ата минута пред „селесао” се откри нова възможност за попадение. Винисиус финтира двама защитници, след което отправи удар, но Мартинес спаси. Минута след това Алисон трябваше да се намесва след удар от далечна дистанция на Лионел Меси.

В 90-ата минута Меси напредна на скорост и отправи удар, който Алисон спаси. В добавеното време и Юлиан Алварес можеше да се разпише, но не намери очертанията на вратата.

Бразилия продължава да е лидер във временното класиране с 35 точки, докато Аржентина е втори с шест по-малко. И двата отбора вече си осигуриха участие на Мондиал 2022.