2. Световен футбол
  3. Аржентина ликува с втора победа, Еквадор остана на върха в КОНМЕБОЛ (+РЕПОРТАЖИ)

Едвин Кардона спаси Колумбия от срам при победа с 3:2 в Боливия

Аржентина и Еквадор постигнаха важни победи в световните квалификации в зона КОНМЕБОЛ по пътя към Русия 2018.

Аржентина трябваше да обръща Чили до 2:1 насред Сантяго, благодарение на голове на Анхел ди Мария и Габриел Меркадо.

Отборът на Херардо Мартино се представяше неубедително в квалификациите досега, но заслужи втората си победа в кампанията, след като имаше само една в първите си четири мача.

Успехът изкачи Аржентина в топ 4, въпреки че това може да се промени, когато Бразилия посрещне Уругвай идната нощ.

Еквадор остана на първото място след трудно извоювано 2:2 срещу Парагвай у дома.

Енер Валенсия даде перфектенн старт с гол в 20-ата минута, но две попадения на Дарико Лескано приближиха „гуараните” до третата им победа в квалификациите.

Въпреки това, изравнителен гол в добавеното време на Анхел Мена осигури точката за Еквадор.

Едвин Кардона спаси Колумбия от срам при победа с 3:2 в Боливия.

Хамес Родригес и Карлос Бака дадоха комфортен аванс на гостите след 41 минути, но впечатляващ отговор през второто полувреме, в който бяха отбелязани два гола в рамките на 12 минути (Хуан Карлос Ансе и Алехандро Чумакеро), възстанови статуквото.

Все пак, Кардона спаси деня за Колумбия с попадение в добавеното време.

В последния мач тази нощ Перу и Венецуела завършиха 2:2.

Венецуела поведе с 2:0 след голове на Ромуло Отеро и Микел Виянуева преди Пауло Гереро и Раул Руидиас да осигурят точката за Перу.