2. Световен футбол
  3. Аржентина не можа да бие Перу без Меси (ВИДЕО)

Аржентина не можа да бие Перу без Меси (ВИДЕО)

Ремито 2:2 бе оформено от дузпа в края

Националният отбор на Аржентина направи грешна стъпка в квалификациите за световното първенство в Русия през 2018 г.

Небесносините завършиха 2:2 срещу Перу като гост.

Големият им съперник в Южна Америка - Бразилия, нямаше никакви проблеми за 5:0 срещу Боливия.

Водачът Уругвай се наложи с 3:0 срещу Венецуела и има 19 точки. Бразилците са втори с 18, а след тях има три отбора с по 16 - Еквадор, Колумбия и Аржентина.

Небесносините, които бяха без звездата си Лионел Меси, поведоха в 15-ата минута, когато след разбъркване след ъглов удар Мори отбеляза. През второто полувреме домакините имаха превъзходство и стигнаха до точката.

В 58-ата минута Гереро изравни. Аржентина използва една от малкото си възможности след почивката, за да поведе отново - в 77-ата Сабалета подаде към Гонсало Игуаин и той вкара за 2:1.

Перуанците продължиха с натиска си и стигнаха до 2:2. Те получиха дузпа и в 84-ата минута Куева я изпълни точно. Така Аржентина вече изостава с 3 точки от лидера Уругвай и с две от Бразилия, след като двата тима записаха победи.