2. Световен футбол
  3. Аржентина се класира на олимпийския турнир в Рио

Аржентина се класира на олимпийския турнир в Рио

Аржентина се върна на олимпийския футболен турнир и ще участва на Игрите в Рио де Жанейро догодина, след като спечели квалификация на Южна Америка за младежи до 20 години

Аржентина се върна на олимпийския футболен турнир и ще участва на Игрите в Рио де Жанейро догодина, след като спечели квалификация на Южна Америка за младежи до 20 години. Аржентинците, които спечелиха златните медали през 2004-а и през 2008-а година, пропуснаха турнира в Лондон през 2012-а. Сега те победиха на финала Уругвай с 2:1 в Монтевидео.

Домакините откриха резултата още в 7-ата минута чрез Гастон Перейро, но малко преди края на първото полувреме Себастиан Друиси изразни за Аржентина. А 9 минути преди края Анхел Кореа обърна развоя на мача. Шампионската титла на Аржентина им дава автоматично право на участие в Рио де Жанейро. Завършилият на 2-о място отбор на Колумбия ще играе плейоф с отбор от Зона КОНКАКАФ. Колумбийците, които заедно с Чили правеха най-добро впечатление, размазаха Бразилия с 3:0 в последната си среща. Бразилците демонстрираха сериозен прогрес в сравнение с предишното първенство при младежите, когато останаха на 8-о място от 10 отбора. Все пак те ще играят в Рио де Жанейро като домакини.

Голмайстор на турнира стана Джовани Симеоне, син на старши треньора на Атлетико (Мадрид) Диего Симеоне, който вкара 10 гола, а аржентинците общо нанизаха 24 топки в мрежите на противниците. Авторът на победното попадение Кореа пък е играч на Диего Симеоне в Атлетико. Семейните истории в аржентинския футбол не свършват до тук, тъй като старши треньор на тима е Умберто Грондона, син на последния президент на федерацията на страната Хулио Грондона.