2. Световен футбол
  3. Аржентина стигна до обрат срещу Хърватия в контрола (+ВИДЕО)

Аржентина стигна до обрат срещу Хърватия в контрола (+ВИДЕО)

Шарбини даде аванс на "шахматистите", попадения на Ансалди и Меси донесоха обрата в двубоя

Аржентина стигна до пълен обрат в контролата с Хърватия спечелена от "гаучосите" с 2:1. Съперникът на България в група H за Евро`16 Хърватия откри резултата в 11-ата минута след гол на Шарбини. Ансалди изравни в 49-ата минута, а Лео Меси направи пълния обрат в 57-ата, реализирайки отсъдена в полза на Аржентина дузпа.

След първоначален натиск на домакините Хърватия успя да изненада съперника си и в 11-ата минута поведе в резултата. Бърза атака през центъра завърши с подаване на Ковачич към непокрития в наказателното поле на Аржентина Шарбини, който с премерен диагонален удар в движение даде аванс на Хърватия.

Домакините опитаха бързо да възстановят равенството и вратарят на Хърватия Калинич трабваше да отрази три удара в рамките на 5 минути, като на два пъти спаси изстрели на Агуеро и веднъж на Ди Мария.

В 36-ата минута Меси опита от малък ъгъл да изненада Калинич, но нямаше късмет при удара и не намери очертанията на вратата.

Изравнителният гол за Аржентина дойде с немалка доза късмет в 49-ата минута. Меси намери Ансалди на левия фланг, той използва свободните пространства пред него и отправи силен удар към вратата на Хърватия, топката обаче се отклони от гърба на Агуеро и излъга Калинич, който се бе хвърлил вече – 1:1.

В 57-ата минута Меси изведе в наказателното поле Агуеро, който бе спънат от вратаря на гостите и главният рефер веднага посочи бялата точка. Дузпата бе превърната в гол след хладнокръвно изпълнение на Лионел Меси – 2:1 за Аржентина.

Дуже Коп можеше да изненада вратаря на домакините Ромеро, който направи необмислено излизане в 67-ата минута, но прехвърлящият удар на Коп бе от много малък ъгъл и не намери целта си.

Карлос Тевес пропусна от отлична позиция да увеличи преднината в 70-ата минута. Нападателят на „гаучосите” бе изведен на добра позиция от Ди Мария, но ударът му бе отклонен с усилие от Калинич.

Меси също нямаше късмет в 80-ата минута, когато бе изведен срещу Калинич, изстрелът на аржентинеца премина встрани от вратата на гостите.

Следващият мач на "шахматистите" е от квалификационния цикъл за Евро 2016 срещу Италия на 16 ноември.

Кристиано Роналдо продължава да бележи в Саудитска Арабия(ВИДЕО)