2. Световен футбол
  3. Аржентина загря за Световното с победа над Словения (ВИДЕО+СНИМКИ)

Аржентина загря за Световното с победа над Словения (ВИДЕО+СНИМКИ)

Алварес и Меси носят успеха на „гаучосите” в последната контрола

Аржентина победи Словения в последната си контрола преди началото на Световното първенство. „Гаучосите” се наложиха с 2:0, а срещата се проведе в Буенос Айрес. Точни за домакините бяха халфът на Интер Рикардо Алварес и звездата на Барселона Лионел Меси.

Наставникът на Аржентина Алехандро Сабейя избра за съперник словенците неслучайно. Неговият отбор стартира Мондиала срещу тима на Босна и Херцеговина на 16 юни.

Голяма част от звездите в състава на южноамериканците не започнаха приятелската среща като титуляри, а се появиха през второто полувреме. Футболистът на Лудогорец Роман Безяк бе в групата за мача, но не получи възможност за изява.

През по-значителна част от времето Аржентина бе отборът, който доминираше на терена, като во последните минути Словения вдигна оборотите и създаде няколко опасни положения, но стражът Серхио Ромеро запази мрежата си суха.

"Гаучосите" започнаха силно и поведоха в 12-ата минута с попадение на Рики Алварес. Халфът на Интер отправи хубав изстрел от около 20 метра и отбеляза първия си гол за националния отбор.

В 58-ата минута Сабейя направи четворна смяна, като пусна едновременно Меси, Агуеро, Ди Мария и Фернандо Гаго. Меси взе капитанската лента от Масчерано и още с едно от първите си докосвания до топката пробва да изненада Белец с удар от 30 метра, но стражът на Словения спаси. Последваха пропуски на Агуеро и Ди Мария.

Защитата на словенците все повече се огъваше и вторият гол беше въпрос на време. В 76-ата минута перфектна комбинация между Ди Мария, Агуеро и Меси завърши с попадение на звездата на Барселона.

Аржентина е в група F на Световното в Бразилия заедно с отборите на Босан и Херцеговина, Иран и Нигерия.