2. Световен футбол
  3. Атлетико Минейро оглави класирането в Бразилия

Атлетико Минейро оглави класирането в Бразилия

Воденият от Левир Кулпи отбор е с актив от 26 точки след 12 кръга и води с три пред конкурентите

Атлетико Минейро излезе еднолично начело на генералното класиране в бразилското първенство по футбол, след като воденият от Левир Кулпи отбор се наложи с 2:1 над прекия конкурент Спорт Ресифе като домакин. Така Атлетико поведе с три точки пред Спорт и също толкова срещу отбора на Гремио, който загуби с 0:1 от Капекоензе.

Атлетико поведе в Бело Оризонте само две минути след началото на второто полувреме, когато Тиаго Рибейро асистира на Лукас Прато за 1:0. Матеус Ферас изравни за гостите от Ресифе в 50-та минута, но Джовани Аугусто се възползва от подавания на Майкосуел и оформи крайното 2:1 само четири минути по-късно.

Атлетико е с актив от 26 точки след 12 кръга и води с три пред конкурентите, но Флуминензе може да се доближи на два пункта от лидера при успех над Крузейро в петък. Гремио допусна изненадваща загуба от отбора на Капекоензе, който се изкачи до девето място с тези три точки. Единствения гол на стадиона в Санта Катарина вкара Бруно Ранхел в 77-та минута.