2. Световен футбол
  3. Атлетико Минейро запази преднината си пред Васко да Гама в Бразилия (видео)

Атлетико Минейро запази преднината си пред Васко да Гама в Бразилия (видео)

Роналдиньо се разписа при успеха с 4:1 на тима от Минейро

Атлетико Минейро запази преднината си от 2 точки в бразилското първенство, след като в мач от 11-ия кръг разби с 4:1 като гост Спорт Ресифе. По същото време намиращият се на 2-о място Васко да Гама отнесе с 2:0 Сантос. Така Атлетико Минейро има 28 точки, а Васко- 26. Флуминензе е с 22 и днес гостува на Понте Прета.

Домакините от Ресифе откриха резултата в 25-ата минута чрез Жилберто, но след още пет гостите изравниха с попадение на Данило. В рамките на 14 минути през второто полувреме обаче гостите нинизаха три гола и решиха всичко. Роналдиньо в 60-ата минута вкара за 1:2, а след него се разписа и бившият нападател на Манчестър Сити и ЦСКА (Москва) Жо.

Крайното 4:1 фиксира Бернардо в 74-ата минута след асистенция на Роналдиньо. Дъглас откри резултата за Васко да Гама в 12-ата минута, а три след началото на второто полувреме Алекшандро покачи на 2:0 след комбинация с едно докосване. Сантос остана на 14-о място с 12 точки.

Носителят на Копа Либертадорес- Коринтианс, все още не може да намери верния път към победите и се задоволи с 1:1 на собствения си стадион срещу излизащия от трудното начало Португеза. Мачът си беше регионално дерби, в което гостите бяха по-мотивирани и откриха резултата чрез Евертон. 4 минути след началото на второто полувреме след грешка в защитата Дъглас изравни за Коринтианс, който е 12-и с 12 точки.

Перу излъга Уругвай и изплува от дъното

Перу победи Уругвай с 1:0 у дома и записа първи успех в квалификациите за Мондиал 2026