2. Световен футбол
  3. Автогол класира Япония на финал на световното за жени

Автогол класира Япония на финал на световното за жени

Японките ще защитават титлата си на финала във Ванкувър срещу тима на САЩ

Автогол в добавеното време донесе победата на Япония с 2:1 над Англия на полуфиналите на Световното първенство по футбол за жени.

Японките ще защитават титлата си на финала във Ванкувър срещу тима на САЩ, който във вторник елиминира Германия след успех с 2:0.

Двата отбора си размениха по един гол от спорни дузпи през първото полувреме, след като Ая Мияма откри за Япония от бялта точка в 32-а минута, а Фара Уилямс изравни за Англия също от 11-метров наказателен удар 4 минути преди почивката.

През втората част англичанките на два пъти нацелиха гредите и пропуснаха още няколко изгодни положения за гол.

Кулминацията на мача настъпи в добавеното време на мача, когато защитничката Лаура Басет засече топката в собствената мрежа при опит да изчисти топката след ниско центриране и донесе победата на Япония.

Това сложи край на мечтите на Англия за първи финал на световно първенство при жените.

Меси: Първата цел е изпълнена