2. Световен футбол
  3. Белгия показа класа и срази Австралия с 2:0 в контрола

Белгия показа класа и срази Австралия с 2:0 в контрола

Мертенс и Витцел бяха точни за "червените дяволи"

Четвъртфиналистът на Мондиал 2014 Белгия не изпита затруднение в контролата с Австралия, налагайки се над „кенгурата” с 2:0. От последните седем мача на „червените дяволи” това е шеста победа, като единствената загуба на белгийците е в мача срещу Аржентина на световното в Бразилия. Точни за белгийците бяха Дрис Мертенс в 18-ата минута, както и Витцел в 77-ата.

Двата тима показаха здрава битка на терена, която обаче не доведе до сериозни голови положения. Австралийският тим записа един точен удар за целия мач, а този на Белгия – три.

Преднина за „червените дяволи” даде Дрис Мертенс с прекрасно изпълнение в 18-ата минута. Грешка на защитник позволи на Белгия да организира опасна атака по десния фланг, топката бе извадена към границата на големия пеналт, където футболист в червено нанесе страхотен удар, но кълбото срещна напречната греда. Паниката, която обхвана защитата на Австралия, се отрази на изчистването и топката попадна в Мертенс, който с добър прехвърлящ удар отбеляза – 1:0 за Белгия.

Аксел Витцел оформи крайният резултат 2:0 в 77-ата минута с прецизен далечен удар, който не остави шансове на стража на Австралия Матю Раян.

Белгия стартира квалификациите за Евро 2016 с мач срещу Андора на 10 октомври.