2. Световен футбол
  3. Бенин поднесе изненадата

Бенин поднесе изненадата

В последния кръг Гана победи с 2:0 Гвинея-Бисау

Отборите на Гана, Камерун и Бенин се класираха за 1/8-финалите на турнира за Купата на африканските нации, след като завършиха съответно на първо, второ и трето място в предварителна група F.

В последния кръг Гана победи с 2:0 Гвинея-Бисау, а Камерун завърши 0:0 с Бенин. Гана и Камерун имат по 5 точки, но ганайците са с по-добра голова разлика. Бенин остана трети с 3 точки, а на дъното е Гвинея-Бисау с 1.

Гана стигна до успеха през втората част на двубоя в Суец. Резултатът откри Джордан Аю в 46-ата минута, а в 72-ата Томас Парти удвои. В ролята на асистент и за двете попадения влезе Абдул Баба. Така Гана постигна задължителната победа, след като се постави в трудна ситуация.

Камерун не изигра най-добрия си мач, тъй като вече се беше класирал, но второто място означава, че в следващия кръг ще играе срещу Нигерия и евентуално с екипет в четвъртфиналите.

Бенин също продължи напред като един от четирите най-добри трети отбори за сметка на Кения. Следващият им съперник е Мароко. Така хората на селекционера Мишел Дюсюйе излязоха от групата с три равенства и все оше чакат първата си победа.